12.kolo TJ Sokol Hrdlív - Stehelčeves 7:1 (4:0)

02.04.2022

STŘELCI: 5. Kerpl Jakub, 29. Horník Zdeněk, 42. Nový Daniel, 45. Nový Daniel, 51. Horník Zdeněk, 57. Nový Daniel, 81. Svoboda Michal - 78. Hafenrichter Pavel

Pokud chceme myslet na postup, o kterém se občas mezi hráči mluví, bylo povinností v tomto utkání bodovat. Omlazená Hrdlív v minulém kole jasně přehrála Koleč 4:0 a především z jejich útočníka Nového autora hattricku jde strach.

A Nový hned v úvodu ukázal, že je rozdílovým hráčem. V úvodu jsme opatrně prověřovali pevnost hrdlívské obrany, zatímco ti se s tím nemazali. Ihned po zisku míče nakopávali míč dopředu, z jedné strany Nový, z druhé skoro stejně rychlý Raclavský a hned bylo zle. První dva útoky jsme ještě přestáli, třetí v 5.min. již ne. Nic nám nebylo platné, že jsme působili fotbalověji, slušně jsme kombinovali, jenže stejně jako proti Otvovicím vše končilo na velkém vápně. Jedinou šanci jsme si vypracovali ve 25.min. Důrazný Shon vybojoval míč a poslal do brejku Kopřivu, který zakončil střelou brankáři do náruče. Za zmínku ještě stojí Panáčkova střela nad. Mezitím jsme mohli inkasovat i my, naštěstí ani domácí v zakončení neexcelovali. Prozatím. Produktivitu ukázali v závěru poločasu. V poslední čtvrthodině nám nasázeli tři branky, vše podle již popsaného mustru. A to ještě jeden nebyl pro ofsajd uznán. Rychlostně jsme vůbec nestíhali, jen jsme udiveně kroutili hlavou.

Druhý poločas byl z naší strany doslova tragický. Zatímco v první půli jsme se snažili alespoň hrát fotbal, ve druhé jsme na hřišti předváděli totální chaos. Během dvanácti minut jsme dvakrát inkasovali a rýsovala se naše rekordní prohra za poslední léta. Naštěstí se k velkému výkonu rozchytal Struhár, náš nejlepší hráč v tomto utkání, který zabránil dvouciferné prohře. Na druhé straně neměl brankář téměř žádnou práci a tak se bavil. Třeba kličkami na naše útočníky ve svém vápně, či odvážnými rozehrávkami se svými beky. Trochu se mu to nevyplatilo v 78.min., když po malé domů mu přeskočil míč přes nohu a Hafenrichter přišel k zakončení jak slepý k houslím. Na náš čestný úspěch však vzápětí zareagovali domácí sedmým gólem.

Nevím, co k tomu dodat. Zdá se, že podzimní forma je pryč, ale věřím, že v dalších utkáních se naše nesporná kvalita prokáže. Šanci máme již za týden proti Kolči, která se pohybuje v sestupových vodách.