13. kolo SK Stehehelčeves – FC Koleč 3:1 (2:0)

09.04.2022

STŘELCI: 10. Hafenrichter Pavel, 15. Stehlík Jiří, 81. Kopřiva Karel (pen.) - 90. Atamanchuk Iurii

Koho jiného bychom měli porazit než Koleč, která se pomalu ale jistě propadá do sestupových vod. Na 10jaře zatím vyšla bodově naprázdno, i když Hrdlív a Dřetovice patří mezi favority soutěže. Stejně však i my. A dobrá zpráva pro nás, konec kariéry Procházky se po odborném vyšetření odkládá.

A začátek zápasu mi trochu připomněl utkání z minulého týdne. Naše rozvážné držení míče a obstojná kombinace před vápnem soupeře, pak rychlý únik protivníka po straně, centr na malé vápno a hlavička o decimetry minula tyč naší branky. Kontrovali jsme o chvilku později, na roh si nejvýše vyskočil T.Kořínek a také on hlavou minul o decimetry. Pro další průběh zápasu byly určující dva naše góly ještě do konce první čtvrthodiny, které nás hodně uklidnily. V 10.min. z TK obstřelil Hafenrichter zeď i se špatně postaveným brankářem a v 15.min. si Stehlík prostrčil míč mezi dvěma obránci do vápna a s přehledem zakončil. Mezi oba góly se ještě vtěsnala tutovka Tučka, který měl ještě přihrávat na neobsazeného Dobrocsanyiho, Zbytek poločasu nebyl moc zajímavý, neefektivně jsme útočili do plných, kolečští se dopředu netlačili a zaujala jen individuální akce Hafenrichtera v poslední minutě. Sám proti brankáři přestřelil.

Také druhý poločas byl ve znamení našeho velkého tlaku, své další šance nevyužili Hafenrichter ani Stehlík a Koleč začala trochu vystrkovat růžky. Umožňovali jsme jim to díky velkým chybám při rozehrávce, jinak by nebezpečná nebyla vůbec. V 60.min. po naší nepřesné přihrávce se dostali ke střele a bombu jejich útočníka zastavila tyč. Na to odpověděl výbornou akcí Shon a do gólovky vyslal Kopřivu. Ten elegantní kličkou překonal brankáře, prázdnou branku ale netrefil. Po další naší chybné rozehrávce se předvedl pádem pod nohy útočníka Mašek. Jak se blížil konec zápasu, přibývaly i naše šance. Po nákopu za obranu střílel Dobrocsanyi do brankáře, Hafenrichterova střela minula vzdálenější tyč a TK Donovala do břevna a ani dorážka Kopřivy však naši převahu nepotvrdily. Až 81.min. přinesla hodně kuriozní moment. Průnik Hafenrichtera přerušil červený zákrok zezadu asi metr před vápnem, který rozhodčí ocenil pouze ŽK, což zdůvodnil dvojím trestem. Jenže podle pravidel je dvojím trestem vyloučení a penalta, takže po ŽK musí následovat penalta. A tak si míč suverénně vzal Kopřiva a stejně suverénně penaltu proměnil. Hosté ani nezaprotestovali, gól jim byl milejší než vyloučení. Čisté konto jsme k velké nelibosti Maška neudrželi (na podzim nulu vychytal). Již za rozhodnutého stavu v poslední minutě si Donoval řekl, že se zapíše mezi střelce. Rozhodl se pro individuální akci od vlastního vápna. Plán mu však hrubě nevyšel, dostal se pouze pár metrů za půlku, kde o míč přišel stejně jako Mašek o kýženou nulu.

Proti slabšímu soupeři jsme si tentokrát vytvořili poměrně dost slušných příležitostí a některé jsme i využili a zápas bez nervování po zásluze dotáhli do zdárného konce. Varováním před velkým derby jsou zbytečné chyby v rozehrávce, se kterými nejspíš budou dřetovičtí umět lépe naložit.