14. kolo Stehelčeves – TJ Sparta Dřetovice 1:2 (1:1) pen. 4:5

16.04.2022

STŘELCI: 22. Dobrocsanyi Lukáš - 35. Pankevych Vladyslav

I když nepočítám dlouhodobě zraněné, chyběli před derby čtyři hráči, kteří by se nejspíš dostali do základní sestavy. Do karet soupeři také hrály naše nepřesvědčivé jarní výkony. A také motivace po dvou posledních zápasech, ve kterých vedli o dvě branky, a přesto prohráli vždy gólem v prodloužení.

Začátek utkání byl ve znamení oboustranně opatrnější hry, obě mužstva se snažili držet balón a naopak při ztrátě ihned presovali hned při rozehrávce soupeře. První velkou šanci měl po čtvrthodině hry Havlát, který se po našem špatně vhozeném autu dostal do brejku. V souboji s Maškem však neuspěl. Skvělý a důležitý zákrok našeho brankáře. Po našem rychlém protiútoku se naopak zaskvěl na druhé straně Hauge. S pomocí tyče vychytal Dobrocsanyiho. Bohužel nevyužity zůstaly i tři naše šance Dobeše, Stehlíka a Dobrocsanyiho, skórovali jsme až po velké chybě Hrubého. Tomu nevyšla drzá klička na presujícího Dobrocsanyiho a jeho střela prošla Haugemu mezi nohama. Vedení jsme ale neudrželi. Ve 34.min. se k TK přímo proti brance metr za vápnem postavil excelentní střelec Pankevych a prudkou střelou k tyči srovnal. Gól trochu přibrzdil naši aktivitu a i hosté párkrát nebezpečně zaútočili, celkově jsme však v prvním poločasu jich měli více a nebezpečnějších.

Také ve druhém dějství jsme byli lepší a dlouhé minuty jsme soupeře přehrávali. Jenže bez patřičného gólového efektu. Naše akcie ještě vzrostli v 67.min. po vyloučení El Mokhtaryho (2.ŽK). Jenže vyloučení spíš prospělo Dřetovicím, které načas vyrovnaly hru. Teprve v poslední desetiminutovce jsme opět soupeře přitlačili, bohužel skvělý Hauge zkušeně vykryl dvě totožné šance Stehlíka a Dobrocsanyiho (z boku sami na brankáře) a ani střely Stehlíka a Hafenrichtera nebyly úspěšné, a tak se šlo na naší slabou disciplínu, na penalty. Shonovi se na ně vůbec nechtělo a byl to právě on, který jako jediný neskóroval.

Bylo to derby jako řemen, mělo náboj, všichni hráči nechali na hřišti maximum. Hra byla oboustranně kvalitní, my jsme však hráli lépe než soupeř a měli jsme vyhrát. Jenže ty nevyužité šance. Přesto musím naše hráče za předvedený výkon pochválit. Takhle dobře jsme na jaře zdaleka nezahráli. Vyzdvihl bych především náš dorostenecký útok, Dobeš si svým výkonem řekl o základ.