16. kolo SK Stehelčeves – TJ Sokol Knovíz 2:3 pen. 0:3, (2:0)

14.05.2022

STŘELCI: 30. Dobrocsanyi Lukáš, 44. Stehlík Jiří - 59. Le Hong Truong, 67. Le Hong Truong

Po nevýrazných výkonech proti konkurentům z čela tabulky nás čekal anglický týden proti celkům ze spodní části tabulky. Očekávali jsme, že proti těmto týmům získáme ztracenou pohodu a s devítibodovým ziskem se opět posuneme na druhé místo. Prvním soupeřem byla Knovízi, která má stále ještě záchranářské starosti.

Začali jsme podle očekávání útočně a rozdíl v kvalitě byl patrný. Do vedení jsme mohli jít již v 10.min. Stehlík však ve velmi nadějné pozici přestřelil z 10m ze strany nacentrovaný míč. Po čtvrthodině musel odstoupit pro zranění M.Kořínek a po přesunech na postech byla k vidění oboustranně hodně neuspořádaná hra. S přibývajícím časem jsme hru zklidnili a byli jsme před brankou hostů hodně nebezpeční a převahu jsme vyjádřili i gólově. Křížný pas z půlky sice zahnal Hafenrichtera z výhodné pozice, zpětnou přihrávkou však našel na správné místo si naběhnuvšího Dobrocsanyiho, který dával do prázdné. Úniky Hafenrichtera po křídle byly naší silnou zbraní, pomalá knovízská ofenzíva jeho průniky nestíhala pobírat a ve 35.min. další jeho povedený centr poslal Kopřiva pouze do tyče. Z protiútoku nám trochu zatrnulo, na dlouhou nohu píchal balón jeden z útočníků půlmetr vedle. Jenže podobné naše šance ani nezmiňuji, bylo jich nepočítaně. Ke konci poločasu hlavně kvůli několika hodně nepřesným a nelogickým rozhodnutí rozhodčího Formáčka bylo utkání zbytečně nervózní, plné slovních šarvátek a ostrých zákroků. Uklidnění mohl přinést Stehlíkův gól ve 44.min. Podobně jako při prvním gólu, centr Hafenfichtera a skvělý výběr místa střelce.

Jenže... O přestávce sice panovala v kabině pohoda a poznámky o Csaplarově pasti se zdály být vtipné. A hlavně nepodcenit začátek. To také znělo kabinou. První akce poločasu začala naší chybnou rozehrávkou a průnikem rychlého Truonga až před třetího brankáře Tučka, který včasným vyběhnutím zabránil rychlému snížení. Na šanci jsme odpověděli drtivým tlakem s několika slibnými šancemi, ale stačila další chybná přihrávka před vápnem soupeře, rychlý balón za obranu a rychlostně byl Truong jinde než naše obrana. Se svou druhou šancí naložil efektivněji a dostal Knovíz do hry. Také s třetí šancí do které jsme ho pustili po řetězení chyb si poradil bravurně. V 67.min. ač tísněn Donovalem na hranici pravidel špičkou posunul míč za Tučkova záda. Bylo vyrovnáno. Ve snaze zvrátit výsledek na naši stranu jsme vrhli vše do útoku a vytvořili si řadu příležitostí. Největší si vytvořil asi Stehlík. Po Hafenrichterově centru si míč zpracoval prsama a měl na malém vápně fůru času. Střelu vyslal i dobře do protipohybu brankáře, jenže reflexivním vytrčením nohy nám brankář radost překazil. Skóre se nezměnilo ani po střele Hafenrichtera z velkého vápna, ani po dorážce Dobrocsanyiho v posledních minutách zápasu.

Naše velká převaha s množstvím promarněných šancí na jedné straně a dně proměněné šance ze třéí u soupeře. To už je obehraná písnička. A penalty? To také. Tentokrát plně dorostenecká sestava střelců se ze tří pokusů neprosadila ani jednou.