17. koloSportovní klub Pchery – Sportovní klub Stehelčeves 3:4 (2:2) pen. 3:4

18.05.2022

STŘELCI: 24. Rada Zdeněk, 28. Thanh Trung Filip, 71. Thanh Trung Filip - 16. Šťáhlavský Michal, 42. Shon Daniel, 50. Stehlík Jiří

Odloženým utkáním v nepříliš dobře rozjetém anglickém týdnu pokračoval náš tým ve Pcherách. Po podzimu posledním týmu se na jaře celkem daří a krůček po krůčku se vzdalují sestupové pozici. Za normálních okolností by to pro nás neměla být překážka, leč jarní výkony a značně osekaná sestava soupeři dávala naději. Při nepřítomnosti mnoha klíčových hráčů to vypadalo, že sotva dáme dohromady jedenáctku, takže po dlouhém rozhodování dostal po roce a půl po těžkém zranění příležitost i ještě nerozehraný Skořepa. Naposledy nastoupil v mistrovském utkání na podzim předloňského roku v památném derby. A lavičce zbyli dva dorostenci...

Začátek byl pohodový. Několik náznaků šancí po naší trvalé převaze jsme zakončili gólem. Již podruhé v utkání si Hafenrichter povodil svého beka a centr z boku na vzdálenější tyč snadno dopravil do branky M. Šťáhlavský. Jenže domácí, jinak celkem neškodní mají ve svých řadách dva hráče, kteří své spoluhráče jasně převyšují a ti zařídili během čtyř minut obrat (24. a 28.min) Prvním z nich Rada prošel jak nůž máslem z vlastní poloviny středem hřiště a nechytatelnou dobře umístěnou pumelicí z 25m srovnal. Druhý Thanh Trung zase dorazil Struhárem vyražený míč po TK. Byl to v pořadí již 4. TK v blízkosti našeho vápna, většinou po zbytečných faulech zaviněných naivní zbrklostí v soubojích. Třetím nadstandardním pcherským hráčem byl brankář Malý. Dvakrát se dostal do souboje s Hafenrichterem a dvakrát se vyznamenal skvělým zákrokem. Paradoxně pak zařídil naše vyrovnání svou hrubou chybou při rozehrávce, kterou vystihl Shon. Obránce v tísni Dana nastřelil a míč z 30m doskákal do prázdné branky.

Když jsme v 50.min. opět strhli vedení na svou stranu (přesný centr Skořepy přes šířku hřiště za obranu nasměroval Hafenrichter na Stehlíka do malého vápna, ten si míč postrčil do výhodnější pozice a dával prakticky do prázdné branky) a když o 3.min. později šel kopat Hafenrichter penaltu za ruku ve vápně, zdálo se, že utkání dotáhneme do vítězného konce. Jenže i tentokrát byl Malý úspěšný a po mnoha našich šancí v 71.min Pchery dokonce srovnali. Dobře načasovaná přihrávka do vápna na neobsazeného Thanh Trunga (ofsaidsystém nevyšel). Po Truongovi z minulého utkání nás tentokrát pohřbil Trung. Po vyrovnání nám domácí dali ještě šanci vyloučením Spousty po 2. ŽK, jenže naše hra v závěru byla hodně křečovitá.

A tak podruhé za sebou rozhodovali penalty. Tentokrát jsme nasadili zkušené borce a po dvou pcherských tyčí rozhodoval pro tento zápas tradiční souboj Malý - Hafenrichter. Tentokrát konečně s vítězným koncem pro našeho borce.