18. kolo Slavoj Zvoleněves – SK Stehelčeves 6:0 (2:0)

21.05.2022

STŘELCI: 1. Plzák Tomáš, 37. Calta Filip, 57. Kejzlar Matěj, 68. Holub František, 81. Rákos Matyáš, 83. Hromádka Václav

Třetí soupeř během týdne sice nepatří mezi nejlepší, ale proti Knovízi a Pcherám je určitě kvalitnější. Na druhou stranu jsme nastoupili v silnější sestavě než v předchozích, byť na lavičce seděli opět jen dorostenci.Nejspíš jsme si chtěli zvednout sebevědomí a zvítězit, ale hned první naše "akce" předurčila průběh celého utkání. Ještě neuplynula ani první minuta, když nepříliš zdařilou přihrávku v pohodě zachytil Shon a nevím, komu chtěl konstruktivně přihrát, ale míč se ve vyšším trávníku hodně zbrzdil a do přihrávky vlétl rychlý Plzák a čtvrtý náš brankář Nešvera i přes skvělý zákrok inkasoval poprvé. Dlouho náš nejlepší hráč v utkání držel naše naděje. V 15.min. zachytili domácí na půlce zpětnou přihrávku a ani ve dvojici ho nepřekonali, podobně jako při sólech ve 20. a 22.min. A ve 27.min. předvedl zákrok přímo zázračný. Nejnebezpečnější domácí hráč Calta vymíchal celou obranu, ale na střelu z malého vápna si Neskvik zkušeně počkal. Teprve ve 37.min. kapituloval podruhé. Natřikrát jsme neodehráli míč z nebezpečného závaru a Calta nekompromisní bombou pod vinkl zvýšil na 2:0. A co my? Vlastně nic. Po druhém gólu jsme sice alespoň opticky soupeře přehrávali, ale jediná trochu slibná situace byl TK Skořepy.

Druhá půlka je jen výčet promarněných Zvoleněvských šancí a občas nějaké proměněné. Jestliže jsme po první půli mohli prohrávat 5:0, na konci jich mohlo být i 15. Nemá cenu všechny vyjmenovávat, při některých vynikl Nešvera, některé až neuvěřitelně spálili sami, přeborníkem v tom byl Calta, který se sám mohl zapsat mezi střelce minimálně osmkrát a ostatní jeho spoluhráči mu v tom naštěstí zdařile sekundovali. Recept na nás byl jednoduchý, rychlost. Až trestuhodně jednoduše překonávali naši pomalou a přetíženou obranu, které záloha vůbec nepomohla a útok jsme snad ani neměli. Za celý druhý poločas ani náznak šance. Přesto jsme kapitulovali ještě 4x (nebo spíš už jen 4x). Na 3:0 zvýšili po rohovém kopu, na vzdálenější tyči balón padl na hlavu nehlídanému Kejzlarovi, v 68.min. dostal osamocený Holub přihrávku na malé vápno a mohl si i popřemýšlet jak zakončit, tolik měl času. Závěrečný účet podtrhli dvěma góly střídající dorostenci, v 81.min. přeloboval Rákos marně se natahujícího Nešveru a konečně v 83.min. po dlouhém autu do vápna se po střele přes hlavu nejvíce radoval Hromádka.

Shrnu to jednoduše. Trapný bezkrevný výkon a vzhledem k průběhu hry ještě lichotivý výsledek. Takhle slaboučký výkon nepamatuji.