19. kolo SK Stehelčeves – Zichovec 2:0 (1:0)

28.05.2022

Střelci: 22. Skořepa Stanislav, 93. Štanc Václav

Po neúspěšném týdnu, ve kterém jsme opustili medailové příčky nás čekal soupeř, který by se na nás v případě dalšího našeho zaváhání bodově dotáhl. Stále hodně osekaná sestava a výkony z poslední doby dávali soupeři šanci na úspěch.

Jenže v utkání jsme od začátku dominovali my. Oproti Zvoleněvsi nemají zichovečtí ve svém kádru tolik rychlíků, takže naše obrana tentokrát v pohodě stíhala, a hlavně jsme hosty přehrávali kombinací uprostřed pole. To však tradičně fungovalo jen k velkému vápnu a do zakončení jsme se prakticky nedostali. Málo jsme využívali křídelních prostorů, ukazuje se, jak hodně chybí na kraji zálohy zraněný Panáček, kterého už na jaře neuvidíme. Hodně nás brzdily nepřesné finální přihrávky směrem dopředu a většinu centrů do vápna obrana v pohodě odvrátila. Jeden centr nám však vyšel. Ve 22.min. si křížný pas Hafenrichtera na rohu malého vápna zpracoval Skořepa a ten, na rozdíl od ostatních našich hráčů mívá v zakončení chladnou hlavu. Zápas měl i nadále neměnnou podobu, my kombinovali k vápnu, soupeř bez větších problémů odvracel a směrem dopředu byl víceméně neškodný. Zvýšit jsme mohli v závěru poločasu, Stehlík ve výhodné pozici střílel hlavou nad.

Druhý poločas se zpočátku hrál především mezi vápny bez výraznější šance na obou stranách a trochu se přiostřilo. Na tom měl svůj podíl slaboučký rozhodčí Kalík. Přesto situace v 58.min. byla spíš dílem nešikovnosti a přemíry snahy než zlého úmyslu. Skořepa si pustil balón podél svého strážce D, Hoška, který ho zezadu sejmul. Kalík se k červené odhodlal až po naléhání našich hráčů. Zkroušeného hříšníka mě bylo až líto. Početní výhodu jsme však nevyužili k zvětšenému tlaku, hráli jsme příliš profesorsky a v předu bez nápadu. Zichovečtí naštěstí byli úplně bezzubí. Větší šanci jsme si vytvořili až v 86.min. Hafenrichtrovu přihrávku však Kopřiva ze dvou metrů nedorazil do prázdné branky. Na hřiště se postupně dostali i naši náhradníci, premiérově i další dorostenec Jakub Tůma. Uvedl se krásným ťukesem s Krejcarem, po kterém se hra přenesla na druhou stranu hřiště a přišel centr na Štance a ten z nulového úhlu překonal na podzim neprůstřelného brankáře Zichovce. Také premiéra.A jeden postřeh mé ženy, která se zájmem zápas sledovala. Na její otázku, proč když hrajeme tak pěkně, nedáváme góly jsem odpovědět nedovedl.