2. kolo SK Stehelčeves - Sokol Hrdlív 2:1 (2:1)

04.09.2021

STŘELCI: 13. Hafenrichter Pavel, 39. Nový Daniel (vl.) - 15. Horník Zdeněk

12:1 - tímhle hodně divokým výsledkem zvítězil v prvním kole náš druhý soupeř v novém ročníku proti Kolči. To rozhodně budilo respekt a bylo zřejmé, že nás nic jednoduchého nečeká. Hrdlív se také zúčastnil přípravného turnaje ve Smečně, kde nás jejich rychlí mladíci řádně větrali. I proto se na pro něj netradiční post na kraji obrany postavil T.Kořínek, aby eliminoval jejich rychlé křídlo Nového. Proti minulému týdnu sestavu doplnili zkušení Cába se Shonem (jeho premiéra v mistrovském utkání), kteří právě ve Smečně patřili k našim nejlepším.

Hned od začátku se hrálo kvalitní utkání a rozhodně se bylo na co dívat. Hosté zpočátku měli větší držení míče, ale po rychlém protiútoku a krásném Cábově pasu za obranu Hafenrichter technickou střelou otevřel skóre. Jenže po 2.minutách byl srovnáno. Druhý z hostujících rychlíků Hrubý upláchl po lajně a posadil krásný centr na hlavu Horníka, jemuž situaci ulehčilo podběhnutí Struhára a také to, že mu žádný z obránců nevěnoval pozornost. Po této přestřelce se hra vyrovnala a oba celky se dostávali kombinační hrou do šancí. Našich bylo víc a byly i vydatnější. Střeleckou smůlu ne a ne protrhnout naše hvězdička Dobrocsanyi, kterému jsem za první půli napočítal tři tutovky. Zaslouženě,vzhledem k četnosti našich šancí, jsme šli do vedení po TK Panáčka, jehož centr nadzdvihla zeď pro hosty hodně nešťastně. Hosté mohli v samém závěru poločasu vyrovnat po velkém závaru ve vápně. Míč nakonec doputoval do bezpečné náruče našeho brankáře.

Podobně jako minulý týden nám ani tentokrát nevyšel úvod druhého dějství. Naše hra byla neuspořádaná, bez přihrávky a myšlenky. Naštěstí tentokrát naši slabší čtvrthodinku soupeř i přes značný tlak nevyužil. Nejblíže ke gólu měl Nový, který poprvé v zápase dostal víc prostoru, prokličkoval až před branku a Struhár napravil svou chybku z prvního gólu kvalitním zákrokem pod nohy. Kolem 60.min. jsme postupně přebírali otěže my ale, ani jednu z velkých šancí jsme pohříchu nezhodnotili. Největší měli Shon střelou z úhlu, Hafenrichter bombou z malého vápna po přesném centru (měl dát přednost efektivitě před efektností) a opět Hafenrichter střelou z úhlu. K závěru utkání začala houstnout atmosféra, na čemž měl velký podíl nejhorší aktér na hřišti rozhodčí Formáček. Úplný závěr se proměnil v one man show Dobrocsanyiho. Po další tutovce, když i s brankářem obstřelil branku střelou z malého vápna, si vykoledoval postupně dvě žluté. Nejprve odkopl míč, kteří měli hosté připravený k rozehrání (budiž, snad ve snaze zdržovat) a druhou za nesmyslný faul na půlce, po kterém nemohlo přijít nic jiného, než vyloučení. Má se ještě co učit.Viděli jsme kvalitní utkání s množstvím šancí, které diváky rozhodně nenudilo. Naše vítězství bylo myslím zasloužené, protože i přes vyrovnaný průběh jsme před brankami byli nebezpečnější my.