20. kolo TJ Sokol Neuměřice - SK Stehelčeves 1:5 (0:0)

04.06.2022

STŘELCI: 83. Zavadil Jan - 53. Skořepa Stanislav, 56. Dobrocsanyi Lukáš, 64. Shon Daniel, 73. Skořepa Stanislav, 81. Dobrocsanyi Lukáš

Jestliže jsem v posledních zápasech žehral na absence klíčových hráčů, zápas v Neuměřicích byl vrcholem. Napočítal jsem hned 11 hráčů, kteří chyběli a troufám si říci, že absentující jedenáctka by tu, která nastoupila porazila. A zrovna proti soupeři, který v posledních letech patří k nejslabším účastníkům soutěže a který má s námi aktivní bilanci. Jediné pozitivum, co se týče sestavy byl návrat dlouhodobě zraněného Cáby, který byl v utkání jedním z našich klíčových hráčů.

Naším štěstím bylo, že domácí nastoupili v deseti, protože hrát v plném počtu, bylo by asi s námi v první desetiminutovce zle. Naše obrana na začátku zápasu totiž nepůsobila zrovna kompaktním dojmem. Postupně se však ukazovala nejenom početní převaha, ale především kvalita obou týmů. A přicházely i naše šance. Ve 12.min. napřáhl ke střele do bývalé formy se vracející Skořepa, jeho pumelici brankář pouze vyrazil k Dobrocsanyimu, který rozezvučel břevno. Po chvíli vykopával jeden z obránců z prázdné branky. Po Skořepově kolmici za obranu byl blízko gólu i Cába, jeho střela těsně minula branku. Po třiceti minutách se srovnal početní stav, chvíli jsme soupeře ještě tlačili, ale v rozmezí minuty jsme ve 35.min. měli hned nadvakrát kliku. Po přetaženém rohu přeloboval domácí hráč Struhára naštěstí i s brankou a po výkopu od brány Cába přehlédl hráče za sebou, který vystihl jeho přihrávku. Struhár výborným vyběhnutím znemožnil otevření skóre. Závěr poločasu patřil domácím, hráli jsme příliš staticky, bez pohybu vepředu, na maličkém hřišti jsme se houfovali do středu hřiště, a omlouvám se za výraz jak ovce.

Začátek druhého poločasu byl ještě horší než konec prvního. Při oboustranné bídě byli domácí lepší. Zlom utkání přišel v 53.min. Dobrocsanyi se ve vzdušném souboji o míč sice otočil zády, ale i tím zmátl domácího stopera a na míč si naběhl nejlepší muž zápasu Skořepa a v klidu obstřelil brankáře. Obraz hry se náhle změnil. Uklidňující gól nás polil živou vodou a najednou to šlo. Druhý gól byl čistě dorostenecký. MŠ (nechce se mi pořád vypisovat složitá jména) vítězně podstoupil tvrdý souboj ve středu hřiště a nádhernou přihrávkou za obranu našel LD a ten z úhlu prostřelil brankáře. Střelec měli velký podíl i na třetím gólu. Také on se nebál podstoupit tvrdý souboj ve vápně a zpětnou přihrávkou našel volného Shona. Při čtvrtém gólu si o přihrávku vykřikl Skořepa a Cába přesným lobíkem přes obránce mu předložil míč jak na zlatém tácu. Při zákroku se navíc poranil domácí brankář. A na 0:5 podtrhl náš střelecký účet LD, Shon obral laxního stopera o míč a oplatil střelci gólovou přihrávku. Domácí ještě v samém závěru za bojovnost zaslouženě zkorigovali na konečných 1:5. Neuměřický kapitán Zavadil prokličkoval mezi třemi našimi obránci a ještě zahrál na housle Struhárovi.

Vítězství bylo sice jednoznačné, ale výkon tomu dlouhé minuty neodpovídal a kdo ví, jak by zápas skončil, kdyby se domácím podařilo za stavu 0:0 skórovat.