3. kolo FK Koleč – SK Stehelčeves 0:2 (0:1)

11.09.2021

Střelci: 24. Kořínek Tomáš, 85. Holub Ondřej vl.

1:15. Takhle hrozivé skóre měla po dvou odehraných kolech domácí Koleč. Byť proti silným soupeřům, určitě si začátek soutěže představovali jinak. I to byl důvod k nepodcenění soupeře plného zkušených kvalitních borců. V naší sestavě, pominu - li dlouhodobě zraněné chyběl Cába a také absence brankáře Struhára, dělala vrásky trenérům. Nahradil ho premiérově Mašek, který s chytáním nemá žádnou zkušenost. Díky dobré práci obrany však neměl příležitost ukázat se.

Obranu jsem pochválil, a co zbytek týmu? První půlhodina byla excelentní. Trpělivou hrou plnou přesných přihrávek a rychlých výpadů jsme ovládli hru, která se odehrávala téměř výhradně na polovině kolečských. Nebezpeční jsme byli hlavně centrovanými míči do vápna a tak ani nepřekvapilo, že jsme šli do vedení po RK zahraného hodně do branky. Pro důrazného hlavičkáře T.Kořínka to však problém nebyl, i když míč trefil zátylkem. Spokojeni s vedením jsme podobně jako v předchozích zápasech hodně polevili a nechali i domácí zahrát si fotbal. Dopředu sice naštěstí nebyli moc nebezpeční a jak už jsem psal, defenzíva nám fungovala.

Po přestávce však domácí převzali iniciativu úplně a docela jsme si zahrávali s ohněm. Rezignovali jsme na kombinaci, neudrželi jsme míč a začali se množit nebezpečné situace před naší brankou. Vše vyvrcholilo v 65 min, když náš od gólu zachránila tyč. Přeci jenom se ukazovala větší kvalita našeho kádru a postupně jsme začali domácí opět přehrávat. Ti zahrozili ještě jednou, když po zbytečné ztrátě míče na půlce přišel míč za obranu, Donoval však ukázal, že když chce dovede být hodně rychlý a brejk kolečského útočníka zlikvidoval čistým skluzem ve vápně. V 81. min, to už jsme měli zápas plně pod kontrolou, zbytečně fauloval u postranní čáry Halík a vykoledoval si druhou žlutou. Přesilovku jsme rychle zužitkovali po zajímavé situaci. Na dlouhé vteřiny jakoby se zasekl film měl míč na noze stojící Procházka. Také ostatní stáli a jen přihlíželi. Teprve pak se hnul Stehlík a po přesném centru do statické obrany hlavičkoval od tyče a brankářových zad do sítě a potvrdil naší výhru.Výhru zaslouženou, leč velkým varováním by mělo být, že podobně jako v předchozích zápasech po skvělých minutách přichází velký útlum, hlavně úvodech druhých poločasů se nám nechce. A že kvůli tomu můžeme ztratit body i méně kvalitním soupeřem, se ukázalo již v Otvovicích.