4. kolo TJ Sparta Dřetovice z.s. - Sportovní klub Stehelčeves z.s. 2:3 (2:0)

18.09.2021

STŘELCI: 14. Yavorskyy Georgiy, 28. Tesařík Martin - 53. Kořínek Tomáš, 55. Hafenrichter Pavel, 93. Hafenrichter Pavel

Všichni si dobře pamatujeme utkání, které v loňském roce předcházelo zrušení soutěže kvůli covidu. 0:2 v poločasu a nakonec výhra o gól v 93.min. A tímhle bych mohl skončit i u popisu letošního derby, a pak, že se historie neopakuje. I když pár změn by se přeci jenom našlo. Oproti minulému roku se hodně pozměnila sestava soupeře (v základní sestavě pouze čtyři stejní hráči), a derby v našich barvách si premiérově odbyla dlouholetá opora Dřetovic Shon.

Kdysi jsem tady napsal, že ještě než podjedeme dálnici, prohráváme 2:0. Platilo to v pohárovém utkání v srpnu a platilo to i nyní. A být to tak nemuselo, první velkou šanci jsme měli my hned v úvodu utkání, když hlavička Hafenrichtera obloučkem minula odkrytou část branky. To domácí se svou první šancí naložili lépe a již ve14.min. se po rychlém protiútoku prosadil loňský střelec Yavorskyy. Hrálo se rušné bojovné a vyrovnané utkání, ve kterém jsme rychlost domácích eliminovali větší bojovností a tak bylo hodně kruté, když jsme ve 28.min. prohrávali již 2:0. Struhár neudržel střelu z TK k tyči a zvyšoval Tesařík z dorážky. Chvályhodné bylo, že jsme zápas nezabalili, ještě jsme vystupňovali obrátky a dostali soupeře pod tlak. Nejblíže k úspěchu jsme byli ve 35.min. když dvakrát vykopávali beci míč z brankové čáry. Naopak štěstí při nás stálo, když v závěru poločasu po dalším brejku nastřelil Yavorskyy tyč.

Nezvykle ticho bylo o půlce v naší kabině. Žádné výčitky, každý z hráčů se soustřeďoval sám pro sebe. Nebylo potřeba slov, situace byla jasná a daná. Dřetovice si již myslely, že mají splněno a s tím i nastoupili do druhé půle, nepřipouštěli si, že by se mohl opakovat loňský rok. My jsme trochu přeskupili sestavu, především na neskutečně rychlého a na balónu silného El Mokhtaryho šel T.Kořínek a Hafenrichter se stáhl do zálohy, a vlétli jsme na soupeře ve velkém stylu. A než se překvapení domácí vzpamatovali, bylo vyrovnáno. Nejprve se skvěle prosadil po rohu T.Kořínek. Ve výskoku si tělem podržel nejen bránícího hráče, ale i brankáře. A za 2.min. srovnal Hafenrichter po tečované střele. Teprve potom se soupeř probudil z poločasové siesty a zle se do nás zakousl. Skvělé zákroky předváděl Struhár, celá naše jedenáctka hrála obětavě, soustředěně jsme bránili a při každé příležitosti jsme se snažili zaměstnávat dřetovickou obranu rychlými výpady. Hrál se oboustranně rychlý fotbal plný osobních soubojů a postupně se čím dál více přiostřovalo. Popravdě několikrát jsme měli i štěstí. Ale to prý přeje připraveným. Domácí chtěli moc vyhrát a tak když ke konci avizovaného nastavení kopali TK, přesunuli vše před naši branku, nemyslíc na zadní kolečka. TK jsme odvrátili, míče se zmocnil na půlce číhající Dobrocsanyi a ten je sakra rychlý. Navedl si bránícího hráče trochu do strany a ideálně našel Hafenrichtera na druhé straně vápna. A pak už jen nedýchající stadion čekal, zda střelec zkrotí merunu. Háfa si však dal hodně záležet a umístěnou střelou mimo dosah brankáře otočil výsledek utkání. A protože v hledišti jsme měli velkou převahu, propukla na stadiónu nespoutaná radost. Tu ale s námi nesdíleli domácí, kteří byli hodně frustrovaní. Zatímco z naší kabiny zněly vítězné chorály. z jejich byl slyšet hodně hlasitý monolog trenéra.

Byla to obrovská radost, emoce a hrdost na naše barvy. Děkuji všem hráčům za jejich heroický výkon na hřišti, ale i hráčům na lavičce, kteří i když se tentokrát do hry nedostali, povzbuzovali a podporovali svůj mančaft. A také divákům, kteří nám přišli v hojné míře fandit.