5. kolo SK Stehelčeves – SK Pchery 4:2 (3:1)

25.09.2021

STŘELCI: 10. Hafenrichter Pavel, 20. Dobrocsanyi Lukáš, 40. Dobrocsanyi Lukáš, 85. Cába Filip - 30. Malý Petr, 65. Malý Petr

Po euforickém vítězství v minulém kole zase zpět na zem. Víme dobře, že naše síla roste se silou soupeře, ale bohužel slábne se slabostí soupeře. A nováček soutěže Pchery soudě podle prozatímních výsledků patří ke slabším soupeřům a bude mít velké starosti s udržením se ve III.třídě. 

A hned úvod utkání tuto pravdu potvrzoval. První desetiminutovka byla z naší strany velice slabým fotbalovým odvarem. Soupeř hrál to, co uměl a měl i mírně navrch, jenže prosadit se přes naší obranu nedovedl. Pomalu jsme však zvyšovali obrátky a začali soupeře přehrávat, z čehož jsme vyprodukovali první penaltu utkání. Hbitý Dobrocsanyi vybojoval míč svým důrazem a pcherští ho zastavili jen za cenu faulu ve vápně. Penaltu proměnil Hafenrichter a na naše kopačky se dostavil potřebný klid, který přinesl trvalou převahu, šance (nejblíže ke gólu byli Stehlík po sólu a Shon, jehož střelu zablokoval obránce na brankové čáře) a také vedení 2:0. Ve 33.min. Hafenrichter vyslal za obranu Dobrocsanyiho a ten sice nadvakrát, ale přeci překonal nejlepšího hráče hostů. Jenže asi jsme se radovali déle než bylo zapotřebí, místo abychom se soustředili na hru, takže hned po rozehrání Pchery snížily po průniku do otevřené obrany. Zkušený Malý přeloboval vyběhnuvšího Struhára. Divokou tříminutovku jsme ukončili po průniku Stehlíka, který našel Dobrocsanyiho v malém vápně (že se oficiální časy neshodují s mými? To jen rozhodčí p.Hudera si zjednodušuje zápis). Škoda, že jsme ve 42.min. nezvýšili náskok po Kořínkově hlavě, hosty sice zachránila tyč, ale při akrobatickém pokusu o zákrok se brankář Nykl zranil a konec druhého poločasu byl dohrán na začátku druhého.

A ten patřil jednoznačně nám. Bohužel střely Stehlíka a Cáby a ani sólo Dobrocsanyiho k úspěchu nevedli. Po jednom ze zákroků definitivně odstoupil brankář Nykl, ale i jeho náhradník byl pro nás dlouho nepřekonatelný, přestože se hrálo na jednu bránu. Ale náš výkon byl proti slaboučkému soupeři darebný. Hráli jsme jakoby bez chuti, bez kreativního nápadu jak překonat zataženého protivníka. Nevycházela finální přihrávka a chyběl entusiasmus, který jsme asi zapomněli ve Dřetovicích. A tak přišel trest v 63.min. Po ojedinělém protiútoku nešťastně fauloval Kořínek a z penalty hosté snížili na rozdíl jediného gólu. Místo abychom vedli o pět branek, čemuž by odpovídalo množství našich šancí, strachovali jsme se o výsledek. A to již Pchery hrály o deseti, když se zranil další hráč a oni neměli nikoho na střídání. Dál jsme marně dobývali soupeřovu branku, nechytla se ani střela Shona kterou po pěkném průniku Stehlíka vykopával bránící hráč z čáry a tak definitivní klid nám dal až aktivně hrající Cába, který měl po centru Mikuly odkrytou celou branku. 

Utkání ze kterého bolely oči, jsme naštěstí dovedli k povinnému vítězství a po bodové ztrátě Zichovce jsme si upevnili první místo.