6. kolo SK Stehelčeves – TJ Sokol Tuřany 4:1 (3:1)

28.09.2021

STŘELCI: 8. Dobrocsanyi Lukáš, 26. Dobrocsanyi Lukáš, 44. Panáček Michal, 84. Dobrocsanyi Lukáš - 42. Průcha Josef

Otázkou pro mě bylo, zda se potvrdí má slova z minule o našem rostoucím výkonu se silou soupeře, protože hrát proti Tuřanům tak jako minulý týden, by nám moc bodů asi nepřineslo. Těm se sice nedaří tolik, jako v předešlých sezónách, o jejich kvalitách ale nemůže být pochyb.

A začátek utkání nám vyšel ku spokojenosti. Převahu jsme sice měli jen mírnou, zato naše akce byly o poznání kvalitnější soupeřových a již v 8.min. jsme po příliš pomalé malé domů, kterou vystihl rychlonohý Dobrocsanyi, šli do vedení. Že jsme na tom kombinačně lépe než soupeř ukázala akce po ose Shon - Stehlík - Hafenrichter, která skončila faulem na posledně jmenovaného. Jenže naše penalty... Shon vedle. Hůře než neproměněná penalta mohl dopadnout incident jednoho našeho fanouška s pomezním. Co se přesně stalo přesně nevím, ale podle popisu blíže stojících byl divák před klandrem a tudíž ve hřišti. Ještěže hlavní Choleva byl otočený zády. Klidně by mohl zápas ukončit. Naštěstí nás incident nijak nerozhodil a ve 26.min. po skvělé přihrávce Shona vymíchal Hafenrichter celou obranu, jen brankáře neprostřelil, míč se odrazil k Dobrocsanyimu a ten, myslím bodlem zvýšil na 2:0. A bylo to opět naše úderné útočné duo, které mohlo zápas ve 41.min. víceméně rozhodnout, ale zpětná přihrávka Hafenrichtera nenalezla prostor s našimi hráči. A tak přišel trest. Bohužel první velká šance hostů přinesla po kombinaci do rozhozené obrany zdramatizování situace. Gól Tuřany navnadil a před poločasem nás zatlačili na naši polovinu, ale ještě před koncem jsme si vzali dvoubrankový náskok zpět. Po rohu nahradil zraněného T.Kořínka ve výskoku Panáček.

První čtvrthodina druhého dějství byla z naší strany paráda. Hráli jsme uvolněně s množstvím přihrávek a díky nápaditosti jsme se dostávali i do šancí. Žádnou jsme však nezrealizovali do gólového konce a protože bojovný soupeř nechtěl zápas zabalit a vrhnul vše do útoku, zažívali jsme před naší brankou krušné chvilky. Podržel nás však Struhár, napočítal jsem mu čtyři skvělé zákroky, které rozhodli o naší výhře. O definitivní pojistku se svým prvním hattrickem postaral Dobrocsanyi. Kličkou překonal jak stopera, tak i brankáře a troufnu si říct, že se stal nejmladším hráčem (17 let, 4 měsíce a 15 dní) v novodobé historii klubu, který se zapsal v mistrovském utkání třemi trefami.