7. kolo SK Stehelčeves – FK Žižice. 6:1 (5:1)

09.10.2021

STŘELCI: 12. Kořínek Tomáš, 23. Hafenrichter Pavel, 30. Stehlík Jiří, 36. Dobrocsanyi Lukáš, 83. Šťáhlavský Michal, 38. Stehlík Jiří - 43. Císař Marek

Ani dalšímu našemu soupeři se letos nedaří tolik, jak by si představovali, sice poklidný střed tabulky, ale Žižice v posledních letech hrávaly většinou hodně vysoko. Časy se ale mění, i tak by nebylo radno soupeře podcenit. Naposledy jsme s nimi zvítězili se mnou v základní sestavě. A úplně poslední výsledek nebyl pro nás lichotivý. 1:5. 

Letos jsme však byli favorité my, jako ostatně v každém zápase. Avšak úplně to tak zpočátku nevypadalo. První pětiminutovku jsme si snad nedali jedinou přesnou přihrávku. Přesto jsme se dokázali dostat do velké šance. Po centru do vápna střílel Stehlík do tyče. Beze zbytku jsme však využili hned druhou šanci a to moc pěkně. Vypadalo to jak nacvičený signál z Ligy Mistrů. Procházka rozehrál trestňák obloučkem za zeď, kam si naběhl Kořínek a netradičně nohou umístil střelu ke vzdálenější tyči. Tím začal náš velký koncert, po kterém jsme již ve 38.min. vedli neskutečných 5:0. Nedá se však říci, že by soupeř byl tak mizerný, ve hře v poli to na búra rozhodně nevypadalo, nebezpečná byla skrytá střela z 10m, která minula branku o necelý půlmetr a při dvou střelách nás podržel Struhár. Jenže produktivita byla jednoznačně na naší straně. Zatímco hosté pár svých šancí zahodili, nám tam spadlo všechno, na co jsme sáhli. Před druhým gólem tedy nejdříve spadl ve vápně Dobrocsanyi a hvizd rozhodčího přerušil naší slibně se rozvíjející akci. Penaltu proměnil Hafenrichter. Také další standardka přinesla nádherný gól. Tentokrát si na TK Shona naběhl do vápna Stehlík. Na čtvrtém gólu měl největší podíl Dobrocsanyi a také terén. Rychlý brejk zakončoval Lukáš po zaseknutí míče před dotírajícím obráncem a střela se na tvrdém terénu rozskákala a přeskočila ruce nešťastného brankáře. Další jeho brejk uzavřel naši excelentní půlhodinku. Tentokrát ho řešil přihrávkou na s chutí hrajícího Stehlíka, který se prosadil mezi třemi obránci. Teprve před koncem poločasu se prosadili i hosté, Valer vymíchal celou pravou stranu naší obrany a přihrávku kolem brankové čáry dorazil Císař .

Přestože Žižice prohráli poločas rozdílem třídy i nadále se snažili alespoň zkorigovat a nedali naší obraně moc prostoru k oddechu.. Góly sice již nepadaly, ale na začátku druhé půle jsme předváděli pohledný kombinační fotbal a třeba akce ze 48.min měla vysoké parametry. Zakončoval Panáček hlavou po rybičce. Postupně však tempo z naší strany polevilo, Žižice srovnaly krok a díky našemu velkému náskoku již nebylo co řešit. Mnozí diváci tak spíš sledovali na svých mobilech mnohem větší drama v souboji koalice SPOLU s hnutím ANO v probíhajících volbách. Bývalý rozhodčí Vráťa Rubeš, t.č. žižický předseda a krajský zastupitel za ANO měl dvojnásobný smutek. Ten mu ještě zvětšil svým premiérovým gólem za dospělé Michal Šťáhlavský. Po Hafenrichterově průnikové přihrávce zachoval klid a podél brankáře uzavřel účet utkání.Trochu jsem měl před utkáním obavy, že tentokrát už to přijde, ale naše střelecká produktivita v tomto utkání byla nevídaná a obdivuhodná. Pro Žižice prohra krutá svou výškou, ale jinak zasloužená.