8. kolo TJ Sokol Knovíz – SK Stehelčeves 3:5 (1:2)

16.10.2021

STŘELCI: 40. Musel Jiří, 67. Duda Radek, 70. Radko Lukáš - 12. Hafenrichter Pavel, 43. Hafenrichter Pavel, 56. Dobrocsanyi Lukáš, 84. Hafenrichter Pavel, 87. Hafenrichter Pavel (pen.)

Knovíz nepatří mezi týmy, ze kterých jde strach. Nebožtík Hykl už jim také nepomůže, nic nám nebránilo prodloužit svou vítěznou sérii. Poprvé se letos objevil v sestavě Nešvera, který sice dlouhodobě laboruje s nataženým svalem, ale v brance ho toto neomezuje, takže při nepřítomnosti Struhára to byla adekvátní náhrada. V poli nepřítomného Procházku nahradil absentér z minulého kola Rejdík. A s prodlužování série jsme začali hned ve 12.min. když náš stálý tlak vyústil ve vedoucí gól. Po ose Kořínek - Shon - Panáček přišla zpětná přihrávka od posledně jmenovaného na velké vápno, kde měl Hafenrichter klid na přesné zakončení. O minutu později dostal příležitost předvést se Nešvera. Náš pokus o ofsajd systém hrubě nevyšel a náš brankář ukázal oprávněnost nominace, když kryl dvě těžké střely. Knovíz opticky vyrovnala hru, po obdrženém gólu už museli vylézt ze zatažené obrany a tím jsme dostávali víc prostoru k protiútokům. Brejk Dobrocsanyiho zlikvidoval výborný Holý v brance soupeře, po bombě Kořínka z 25m ho zachránila tyč a po Stehlíkově střele i břevno. Koledovali jsme si. Po našich neproměněných šancích jsme navíc přenechali iniciativu domácím a zase se musel činit Nešvera. Nejprve se prezentoval ve výskoku jako dobrý volejbalista a potom zachraňoval důrazným odkopem za hranicí vápna. Vyrovnání ve 40min však zabránit nemohl. Nikým neobsazený Musel si míč sice přistrčil před střelou rukou, jenže rozhodčí (jinak výborný), když chce, tak podle pravidla o hraní rukou si vlastně obhájí cokoli. Proti poločasové remíze byl však Stehlík. Odvážně pronikl do vápna až před brankáře, který jeho dloubák srazil k Hafenrichterovi a ten zvolil jiné řešení. Pumelicí málem protrhl síť.

Druhý poločas začal nenápadnou akcí soupeře, naše obrana nebyla ještě plně zkoncentrovaná a míč, který již směřoval do brány zastavil Donoval. Na třetím našem gólu v 56.min měl velkou zásluho Panáček. V těžkém souboji na půlce vypíchl míč na Hafenrichtera , ten ho poslal za obranu na dnes trochu nenápadného Dobrocsanyiho, který svůj okamžik nepropásl. Pohříchu to bylo z naší strany na dlouhé minuty vše. Knovízští sice nemají naši kvalitu, začali nás však přehrávat bojovností a entuziasmem a po zásluze hodně zdramatizovali průběh utkání.V 67.min si Duda zahrál na Schicka. Nešvera si vyběhl pro míč ke kraji velkého vápna a ve snaze zrychlit hru namazal domácímu kapitánu na středový kruh. Na krátkém knovízském hřišti přeloboval marně se natahujícího brankáře. A po třech minutách dokonce srovnali. Třemi zasekávačkami ve vápně si Lukáš posadil na zem Ločárka a prostřelil Nešveru na bližší tyči. Hráli jsme hodně špatně a bál jsem se, že to nemusí být poslední slovo soupeře. Ternér na vývoj zareagoval stažením Hafenrichtera do středu zálohy a ten se mu odvděčil krásnou střelou z 25m, kterou ukončil naše trápení. Ke konci zápasu se na hřiště podíval i premiérový střelec z minulého zápasu M. Šťáhlavský a hned prvním svým dotykem s míčem zařídil penaltu. Na jeho rychlost nestačil postarší bek a přejel ho ve vápně. Penaltou si udělal čtvrtý zářez v utkání Hafenrichter.V překvapivě těžkém utkání jsme ukázali dostatek morálních sil, a dovedli zápas k vítězství.