9.kolo SK Stehelčeves – Slavoj Zvoleněves 2:3 pen. 0:2 (0:1)

23.10.2021

STŘELCI: 59. Stehlík Jiří, 74. Hafenrichter Pavel - 44. Červený Kamil, 69. Pudil Lukáš

S velkým respektem přijela Zvoleněves k tomuto zápasu. Naše výsledky a fakt, že jim chyběla polovina základní sestavy, kterou doplnili dorostenci, jim naháněly strach z debaklu. V naší sestavě chyběl pouze Shon a všichni tak očekávali jednoznačný průběh utkání.

Ze začátku nás sice hosté překvapili rychlostí napadání, ale díky naší větší fotbalovosti jsme rychlost zvoleněvských mladíčků kompenzovali kombinací, zkušeností a větším důrazem v osobních soubojích a brzy jsme ovládli hru. Přesto se do první šance dostali hosté v 17.min prudkou střelou ze střední vzdálenosti, se kterou si však Struhár poradil. To my jsme se i přes velkou převahu do šancí nedostávali, především kvůli nepřesným finálním přihrávkám. Na první povedenou jsme čekali až do 30.min, Hafenrichterův centr do malého vápna však do odkryté branky Dobrocsanyi nedorazil. Na chvilku jsme povolili hrát soupeři kolem 38.min, kdy nás zatlačil před naše vápno a vypracoval si dvě příležitosti. Nejprve jsme s napětím sledovali střelu sraženou do protipohybu brankáře, která jen těsně minula branku a z následně přímo z rohu míč zatancoval na břevně. A když gól nepadl ani po našem rohu a Kořínkově bombě hlavou do tyče, schylovalo se k poločasové plichtě. Jenže ve 44.min přišel spíš nákop na velké vápno pro který si ke zděšení všech chtěl Struhár dojít, ale na míč se přes skrumáž hráčů nedostal. V souboji se nejvýše dostal Červený a míč se po jeho hlavičce pomalu snesl do opuštěné branky.

Celý druhý poločas byl ve znamení našeho drtivého tlaku. Hosté pouze odkopávali míče a prakticky úplně rezignovali na útok a bránili v jedenácti lidech. Ovšem podobně jako v první půli jsme se do výraznějších šancí nedostávali. Stále vázla finální přihrávka a když už jsme se k něčemu propracovali, zasáhl nejlepší hráč zápasu brankář Truhlář. Vysvobozením se zdálo vyrovnání v 59.min po rohu. Opět se ukázala síla našich hlavičkářů, Kořínkova byla sražena na hlavu Stehlíka, který konečně vyrovnal. Měli jsme celou půlhodinu na odvrácení ostudy, leč vše bylo jinak. Poprvé se Zvoleněves dostala do našeho vápna v 69.min (ještě jsem žertoval s diváky v sektoru za horní brankou, že u nich jsem ještě nebyl) a vybojovali roh. Ten zahráli na hlavu Procházky, který míč odvrátil pouze do vápna, kde se ho nepovedlo nadvakrát Ločárkovi odkopnout do bezpečí a míč se tak dostal k Pudilovi. Nebyla to ani střela, spíš podivné poddloubnutí míče, který obloučkem přelétl přes metr před čárou stojícího Struhára a zapadl nad něj přesně pod břevno. A byli jsme zpět. Nám už se i přes drtivý tlak povedlo jen vyrovnat. Po pěkném centru Kořínka srovnal Hafenrichter.

A penalty? Ještě větší ostuda než hra. Procházku a Panáčka vychytal výborný brankář hostů Truhlář, proti střelám Donovala a Šťáhlavského zasahovat nemusel.Jednou to přijít muselo, každá série má svůj konec. Ale že naši vítěznou přeruší tak slaboučký tým jako byla v tomto zápase Zvoleněves je tak trochu ostuda a naprosto zbytečná ztráta, která nás, doufám, zase postaví na zem z nadoblačných výšek. Výzvy po minulém kole, abych objednal "půlmistrovská trika" byli opravdu hodně předčasné