1.kolo SK Stehečeves - Uhy

22.08.2015

Po nepříliš úspěšné loňské sezóně vzhlížím k nové s mírným optimismem. V přípravných utkáních v Memoriálu Zd. Podraského jsme po dobrém výkonu odehráli vyrovnané utkání s Brandýskem a obsadili druhé místo. Potěšitelné bylo také to, že před utkáními se hráči ani nevešli do kabiny. Do kádru se totiž navrátili dlouhodobě zranění Pavel Donoval, Aleš Poláček a Michal Kořínek, po delší pauze se také vrátil Karel Havlát a tým posílili i náš odchovanec Martin Panáček (hostování na celý ročník) a Eda Pázler. Chyběl pouze Tuček, jemuž stopku vystavil výron kotníku z pátečního nohejbalu. Naopak kariéru asi definitivně ukončil ze zdravotních důvodů Petr Donoval a Pavel Keller, který nově usedne na trenérskou lavici. Myslím, že směle můžeme konkurovat i takovým týmům jako je Slávie Praha. Také máme každý půlrok nového trenéra. Doufám a věřím, že Kelys vydrží podstatně déle, než jeho předchůdci a že bude mít čas na koncepčnější práci s týmem. Můj optimismus ohledně šířky týmu nahlodalo odstoupení pro obnovené zranění (natažené tříslo) Michala Frýdla hned v prvním přípravném utkání.

Zápas proti Uhům začal s velkým zpožděním. V novém ročníku nás čeká Fotbalová revoluce. Tak nazvali pánové z FAČRu nový systém elektronického vedení soutěží, jenže se jaksi ukázalo, že systém nevydržel nápor přihlašovaných a zkolaboval. Podobně zkolaboval i můj optimismus ohledně šířky týmu. Ke zraněnému Tučkovi a Frýdlovi přibyli i další hráči vesměs z páteřní osy týmu, Šubín (svatební cesta), Krejcar (dovolená), Nešvera (atletické soustředění) a Havlát.

I takto poskládaná sestava však držela proti mírně favorizovaným Uhům krok. Míč sice častěji držel soupeř, ale naše nejkompaktnější a nejzkušenější řada -obrana- odolávala tlaku bez větších problémů. Jediná nebezpečnější situace byl TK ze 20m, který šel metr od tyče a byl pod kontrolou Dlouhého. S podobnou situací na druhé straně ve 21.min. si jen o trochu lépe poradil Poláček. Střelu doprostřed branky nadzdvihl brankář na roh. I k jeho exekuci se postavil Poláček, míč se k němu odrazil zpátky, na jeho centr špatně postavený brankář nedosáhl a míč se odrazil od Panáčka za brankovou čáru - 1:0. Jako přes kopírák dopadl i druhý roh z druhé strany ve 32.min. Poláčkův následný centr brankář podběhl a Panáček tentokrát hlavou zvýšil na 2:0. O dvoubrankové vedení jsme málem přišli ve 39.min. Přednost při odkopu míče si dávali Ševčík se Stehlíkem tak dlouho, až to nevydržel hostující kapitán, zmocnil se míče a najednou byl sám ve vápně. Jenže my máme v brance Dlouhého. V pravý okamžik vyběhl z branky a zavčasu byl před útočníkem a jeho střelu rukou reflexivně vyrazil.

Druhý poločas se odehrával ve stejném duchu jako první, úporný a lítý boj s množstvím osobních soubojů a s minimem šancí na obou stranách. Hosté se s prohrou rozhodně nechtěli smířit a v 65.min. poslali do hry M. Hájka (když před utkáním při rozcvičování viděla jeho lepou postavu moje manželka, nechtěla mi věřit, že jde o jednoho z nejlepších fotbalistů v naší třídě). A hned první jeho kontakt s míčem mi dal za pravdu. Zády k brance si zpracoval centr na penaltu, tělem odstavil dva bránící hráče a přiťukl na nabíhajícího spoluhráčem a ten nikým nehlídán hlavou snížil na 2:1. Snížení na rozdíl jediného gólu mělo za následek to, že úporný boj na hřišti se stal ještě úpornějším a přestože se hrálo prakticky bez šancí, mělo utkání zajímavý náboj a věřím, že diváci byli do posledního hvizdu, se kterým si rozhodčí pan Prach dával na čas (nastavil více jak 5.min), napjatí k prasknutí jako jsem byl já.

První utkání přineslo několik kladů. Přínosem pro tým bude bezesporu Panáček, který prokázal, podobně jako v přípravných zápasech čich na góly, výborný výkon předvedl po půlroční pauze i Donoval, který na místě stopera je stejně kvalitní jako zraněný Frýdl, po roční absenci se rozhodně neztratil ani Poláček a hodně příjemně také překvapil Pázler. Bohužel jsem našel i jeden zápor. Sice jsme vstřelili dvě branky, ale obě byly po hrubých chybách brankáře a jinak jsme nebyli schopni se za celý zápas dostat do šance

Dlouhý - Donoval - Kořínek, Řezáč, Ševčík - Poláček, Pázler, Stehlík, Rejdík - Panáček, Kóňa

45.min Muller za Kóňu

69.min Raif za Pázlera,

89.min Furthner za Raifa