1. kolo: SK Stehelčeves - Baník Stochov "B"

22.08.2009

Podivný jsme měli úvod do nové sezóny - první mistrák a v kabině deset hráčů. Nechápu přístup některých hráčů.
Soupeř, který přijel s velkým respektem tak ucítil šanci a vstoupil do utkání bez bázně. My jsme se dopředu moc netlačili, takže hosté měli více ze hry, naštěstí bez nejmenšího efektu. Ve 20min. se do hry zapojila narychlo povolaná kádrová rezerva Skořepa a hned první jeho akce přinesla první gólovou šanci. Po jeho centru nezkrotil v malém vápně skákavý balón Petr Dononval a kolenem netrefil prázdnou branku. Zdálo se, že přebíráme otěže zápasu, avšak udeřil soupeř. Nejprve po pěkně sehraném rohu hlavičkovali vedle, a ve 26.min po TK již nezaváhali a šli do vedení. Zbytek poločasu jsme již hráli pouze my a hrozili jsme především po TK, kterých se výborně ujal při nepřítomnosti tradičního exekutora Poláčka Tuček. Po jeho centrech se do šancí dostal nejprve aktivně hrající Skořepa (30.min.), o chvíli později se do obrovské šance dostal Havlát a ve 41.min. zvolil exekutor kroucenou střelu podél zdi k tyči. Výborným zákrokem se prezentoval brankář hostů.
Také ve druhém poločase jsme byli aktivnější než soupeř. Jeho hráči se soustředili hlavně na obranu, snažili se kouskovat hru častými fauly při napadání naší rozehrávky. Zahrozili pouze několika průniky po naší pravé straně. Jenže druhý poločas byl hlavně v režii Petra Donovala. Nejprve v 52.min. po jeho TK srovnal skóre Skořepa, o 10 min. později nedokázal při sólovém úniku nadvakrát překonat dobrého brankáře hostů a ve 30.min. po bratrské spolupráci byl hodně důrazný mezi dvěma obránci, dokázal se uvolnit a pak obloučkem přehodil vybíhajícího brankáře. Konečně ukázal, že má hlavu stejně rychlou jako nohy. Mezi tím jsme měli ještě několik menších příležitostí, za zmínku stojí, především ta Zemanova z 22.min.ke kterému doputoval několikrát odražený míč. K zakončení mu chybělo více klidu.
Po obdření branky se hosté začali více tlačit do útoku a několikrát nebezpečně vystřelili z dálky a když jsme přečkali dva závary před naší brankou, zbytek utkání jsme si již pohlídali.
Přestože výkon mužstva nebyl optimální, zvítězili jsme zaslouženě. Nejlepším naším hráčem byl Petr Donoval, dobře zahrál střed zálehy a pochválit je nutné také Skořepu za příkladnou bojovnost.

SESTAVA: Chrustek - Keller - M.Kořínek, T.Kořínek, Zeman - Havlát, Stehlík, Pav. Donoval, Tuček - Petr Donoval, Skořepa (od 20.min)