1. kolo: SK Stehelčeves - SK Hřebeč "B" 1:1

25.08.2012

S obavami jsem shlížel k úvodnímu utkání nového ročníku po návratu do lll. třídy. Hřebeč "B" sice patří k příjemnějším soupeřům a loňská jízda čtvrtou třídou naznačila kam patříme, ale nepřesvědčivé výsledky přípravy s ostudnou prohrou 5:1 s Dřetovicemi na závěr a navíc neúčast Stehlíka nás do role favorita nestavěla. Takže nový trenér Tomáš Poký Podraský rozhodně neměl premiéru jednoduchou.

A utkání začalo v duchu papírových předpokladů. Hrálo se spíše na naší polovině. Snažili jsme se eliminovat tlak hostů soustředěnou obranou i za cenu odkopů daleko do pole a až na zaváhání v 10. min. (drobné nedorozumění obránců a náhodně odražený míč k volnému hráči, jehož střela skončila na tyči) to vycházelo. Na druhé straně naše pokusy o rychlé protiútoky se zkušená obrana hostů nerozpakovala řešit faulem v bezpečné vzdálenosti od branky a proti zformované defenzívě jsme se nemohli prosadit. Přesto se tato taktika hostům vymstila ve 20. min. Po, tuším, že pátém faulu na Šubína na půlce hřiště odvraceli hřebečtí na roh. Poláčkovu rozehru na přední tyč nadzvedl někdo z chumlu hráčů k Tučkovi a ten zády k brance otevřel skóre utkání - 1:0. Naše vzhledem k průběhu hry překvapivé vedení, značně pošramotilo sebevědomí soupeře a díky tomu se nám podařilo vyrovnat hru v poli. Bohužel to byli hosté, kdo si vytvářeli více nebezpečných situací před soupeřovou brankou. První velká přišla po půlhodině hry. Naše obrana reklamovala aut a jako by zapomněla, že hra je přerušená až hvizdem rozhodčího. A tak se stalo, že se osamocený útočník ocitl tváří v tvář Táborskému. Zkušeně ho kličkou poslal na zem a sám před prázdnou brankou podklouzl a míč se mu zamotal mezi nohama. Do druhé a tentokrát gólové šance se dostali ve 44.min. opět po naší taktické chybě. Při protiútoku jsme nepochopitelně chtěli zahrát ofsajdsystém, který jsme nikdy nehráli. Do pasti jsme sice chytli hned tři hráče, centru za obranu se však zmocnil hráč čtvrtý, který v okamžiku přihrávky mimo hru vystaven nebyl 1:1.

Druhý poločas začal v poklidném tempu. Věkově starším hostům docházel dech, naši hráči postupně přebírali iniciativu a hrálo se mnohem více na hřebečské straně. Kolem 55. min. se hosté dostali pod velký tlak, který vyvrcholil v 58. min. Řezáčovou střelou nad z těžké pozice na malém vápně. Soupeř se soustředil již jen na obranu a po několika menších šancích přišly i velké. V 71. min. hodně aktivní Tuček hrající s kapitánskou páskou výborně zatáhl až do vápna, kde našel přihrávkou právě vystřídavšího Zelenického. Střelec pátečního hattricku za staré pány však sám u branky ani nevystřelil. V 75. min. našel dlouhý Řezáčův aut volného Kellera na malém vápně. Jeho střelu zlikvidoval výborný brankář hostů včasným vyběhnutím. Největší šance přišla v 82. min. Po našem rohu se k odraženému míči dostal Rejdík a na jeho polostřelu do skrumáže jen o centimetry nedosáhl Řezáč.

Vzhledem k průběhu prvního poločasu byla remíza spravedlivá a s bodem a hlavně s předvedenou hrou můžeme být spokojeni.

Sestava: Táborský - Pavel Donoval - M. Kořínek, Rejdík, Poláček - Řezáč, Tuček, Keller, Palov - Šubín, Petr Donoval

Střídání: 70. min. Zelenický za Palova