1. kolo: SK Stehelčeves - Sokol Družec "B" 4:0

27.08.2011

S napětím jsme všichni očekávali, zda se po loňské hodně nepodařené sezóně oklepeme a shodíme ze sebe onu pomyslnou deku, která prý zavinila náš sestup. Přípravná utkání dopadla nad očekávání dobře, především výhru nad okresním Brandýskem asi nikdo nečekal. Jenže i loni jsme přípravu zvládli podobně bravurně a po té následoval velký sešup. Do nového ročníku jsme posílili o staronové hráče Veselého a Hořáka a před utkáním se objevila i bývalá stehelčevská hvězda Řezáč. A aby byly změny kompletní, do horkého trenérského křesla usedl Skořepa.

Sestavu družecké rezervy, dle loňských výsledků jednoho z nejvážnějších konkurentů v boji o postup, tvoří převážně starší zkušení fotbalisté a na úvodu utkání to bylo patrné. Hrálo se více na naší polovině, hosté častěji drželi míč na svých kopačkách, ale díky výborné hře obranné čtveřice (tah s Pavlem D. na postu stopera trenérovi vyšel) byli před naší brankou neškodní. Naopak, na druhé straně dělali poněkud pomalejší obraně velké starosti především z brejků oba naši útočníci, kteří se dostali do několika menších šancí (Šubin, Hořák) a velkou šanci měli ve 26.min. po rohu Pavel D., když hlavou trefil na brankové čáře stojícího obránce a ve 30.min. Keller. Ten po jednom z brejků dostal pěknou přihrávku od Šubina do volného prostoru, na kluzkém terénu mu míč v rozhodující chvíli odklouzl. Postupem doby naše záložní čtveřice dirigovaná vynikajícím Stehlíkem a často doplňovaná T.Kořínkem zvýšila úsilí v soubojích a hostům jakoby docházel dech. A co bylo pro vývoj utkání důležité, svou převahu jsme dokázali přetavit ve vedení. Nejprve po rychlé kombinaci se k míči dostal dravý Hořák (38.min. - 1:0) a posléze po "nejfotbalovější akci roku" dopravil čtyřicetimetrový pas Stehlíka rybičkou Šubin za záda brankáře podruhé (41.min. - 2:0)

Začátek druhé půle byl plně v naší režii. Dvakrát se výborně prezentoval v první půli trochu neviditelný Veselý. Jeho prudkou střelu k tyči bravurně zlikvidoval brankář a po sólu od půlky hřiště našel přihrávkou volného Šubina. Ten se místo střely snažil ještě najít lépe postavené spoluhráče. V 65.min. opět zazářil družecký brankář, když házenkářským vykopnutím zlikvidoval střelu Řezáče z bezprostřední vzdálenosti. Šance přišla po ose Stehlík- Šubin. V té době již bylo na hřišti jenom jedno mužstvo. Naši výborným pohybem a agresivním napadáním vůbec nepustili hosty do hry a ti se na dlouhé minuty nemohli dostat ani na naší polovinu. V 78.min. po jedné takové ztrátě spolu zakombinovali oba útočníci a Šubin pojistil naše vedení - 3:0. V 84.min. mohl korunovat svůj výkon gólem Stehlík. Hravě prokličkoval mezi půlkou družeckých hráčů a sám proti brankáři nechal opět vyniknout nejlepšího hostujícího hráče. Dlužno podotknout, že mu tentokrát ulehčil situaci střelou hodně doprostřed branky. A těsně před závěrečným hvizdem přišel moment, který snad ani přijít neměl. K TK ze 40m. se postavil Pavel D. Na jeho prudký centr ke vzdálenější tyči sice naskakovali hned tři naši hráči, míč ale mezi nimi prolétl bez teče a rozvlnil síť počtvrté. Když se Pavlovi někdy před dvěma roky celkem povedla jedna akce, jeho "prsíčka, fofrovačka, gól" musíme poslouchat dodnes. Jak dlouho budeme muset poslouchat o jedné zbloudilé střele, která náhodou zapadla k tyči?

Sestava: Chrustek - Pavel D. - M.Kořínek, T.Kořínek, Poláček - Veselý, Keller, Stehlík, Rejdík - Šubin, Hořák

Střídání: 64.min Řezáč za Kellera, 83.min. Dlouhý za Šubina