1. kolo: SK Zichovec - SK Stehelčeves

23.08.2014

Mým převládajícím pocitem před novou sezónou je obava. Zděšeně jsem sledoval přípravné zápasy, kdy jsme místy působili jak ovce na porážce a nedokázali jsme zvítězit v devíti zápasech po sobě a to ani proti slabým soupeřům na turnaji v Žižicích, či na turnaji ve Dřetovicích, kde jsme podlehli ostudně domácím 7:3, i když jsme v poločase vedli 3:1. V posledním přípravném utkání proti Otvovicím jsme sice zvítězili 5:1, ale popravdě, bylo to i tím, že soupeř ve druhém poločase rezignoval.

V úvodním kole nás navíc čekalo utkání na půdě loňského účastníka OP, v Zichovci. V minulosti jsme s tímto soupeřem hráli několik přípravných utkání, a jestli mě paměť neklame, vždy jsme jednoznačně prohráli. Jenže do utkání jsme vstoupili bez bázně, lépe jsme kombinovali a podařilo se nám domácí zatlačit na jejich polovinu. Škoda jen, že jsme převahu nekorunovali gólem z některé naší šance. Největší měl určitě Rejdík již ve 4. min. Míč za obranu zpracoval Šubín a přihrál Rejdíkovi před prázdnou branku. Jeho střelu na poslední chvíli z tečoval obránce na roh. Po naší skvělé čtvrthodince však přišly dvě hodně zbytečné chyby při rozehrávce a domácí se dvakrát radovali. Nejprve ve 14. min. Stehlík komplikovaně rozehrával přes střed hřiště a rychlý protiútok otevřená obrana již nezachytila a v 19. min. jako přes kopírák při Tučkově patičce na půlce domácí potrestali druhým gólem. Byla to hodně studená sprcha, ke cti našim hráčům je, že je nepovedená pětiminutovka nevykolejila a opět převzali iniciativu. Důkazem toho byl Šubínův průnik ve 22. min. jež skončil střelou z úhlu, kterou brankář stačil vyrazit na roh. Jenže především ve středu pole jsme často byli nepozorní, a kdyby ve 32. min. nenadzdvihl Dlouhý nenápadnou střelu z rohu velkého vápna na břevno, mohlo být po zápase, ve kterém jsme určitě nebyli bez šance. Navíc, když ve 39. min. se Šubín uvolnil přes svého hráče a přihrávku před prázdnou branku jen dorazil Donoval - 2:1. Škoda jen, že prázdnou branku netrefil hlavou Frýdl po parádně kopnutém TK ze 40m Kořínka o 5 min. před tím.

V podobném duchu jako první probíhal i druhý poločas. Nejprve náš tlak, potom nebezpečná pětiminutovka soupeře (kolem 70. min.), posléze opět naše převaha. Rozdíl byl jen v tom, že gólu jsme se již nedočkali, i když šance byly na obou stranách především však před domácí brankou. Ve 49. min. si Tuček všiml špatně postaveného brankáře a snažil se ho ze 35m přelobovat. Moc nechybělo. V 59. min měli po skrumáži před naší brankou blízko ke gólu domácí a vzápětí po chybné domácí rozehrávce šel Tuček sám na brankáře. Zbytečně si vedl míč ze středu hřiště do strany a pak z úhlu již brankáře neprostřelil. V 66. min. se Vitner prodral z půlky přes několik hráčů, přihrávkou do strany našel Šubína a jeho centr na malé vápno před prázdnou branku nešťastník Rejdík přestřelil. Stačilo jen nastavit nohu. V 72. měli svou šanci domácí. Brejk zlikvidoval Dlouhý možná i penaltovým zákrokem. Závěr utkání si již domácí ohlídali a do výraznějšího tlaku nás nepustili.

Velká škoda ztracených bodů. Bohužel z množství našich šancí jsme využili jen jednu a oba góly soupeře padly po naší chybné rozehrávce. Jinak myslím, že jsme ukázali, že jsme fotbal hrát nezapomněli. Oproti přípravným utkáním byla znát účast Frýdla a především Vitnera, kteří tradičně z pracovních důvodů měsíc chodí a měsíc ne.

Sestava: Dlouhý - Keller - Kořínek, Stehlík, Poláček - Frýdl, Tuček, Donoval, Vitner - Šubín, Donoval

Střídání: 80.min. - Raif za zraněného Kořínka