10. kolo FC Koleč – SK Stehelčeves 7:3 (3:1)

27.10.2019

STŘELCI: 3. Halík Miroslav, 33. Nezbeda Ondřej, 45. Třešňák Tomáš, 50. Veselý Jakub, 57. Holub Ondřej, 74. Búžik Jakub, 82. Veselý Jakub - 19. Kopřiva Karel (pen.), 61. Kopřiva Karel (pen.), 76. Nešvera Tomáš

S Kolčí jsme v posledních letech vítězili i v dobách, kdy v tabulce měli jednoznačně navrch, stejně jako letos. Měli z nás takové trauma, že se na jaře omluvili z již domluveného přáteláku a letní turnaj odmítli okamžitě. Jenže časy se mění a byl by to malý zázrak, kdyby tradice pokračovala. Ne, že by na tom byli lépe než jindy, problém je v nás. Opět tři omluvení hráči ze základu ještě dotvrzovali mé obavy.

Ale začátek nevypadal nejhůř. Hráli jsme dobře kombinačně a kreativitou jasně předčili soupeře. Ale hodně nám radost pokazila hned první akce soupeře, ne nijak nebezpečná, centr od rohového praporku měl Donoval u bližší tyče na noze, Dlouhý si však zakřičel, jenže k míči měl dál než domácí hráč a po jeho přihrávce dával Halík do prázdné. Gól nás moc nerozhodil a plni odhodlání, věda, že soupeř je překvapivě hratelný, jsme i nadále hráli pěkný fotbal, který jsme na podzim ještě nepředváděli. Nadějně vypadaly dvě střely Krejčího i střely Donovala po rozích, skórovali jsme až z penalty. Bartákovu střelu vyrazil brankář na ruku obránce a Kopřiva je zatím 100% exekutor - 1:1. Téměř z protiútoku jsme inkasovali, rozhodčí však gól neuznal, pro údajný ofsajd. Trošku nám pomohl. Ve 33.min. se nám nepovedl ofsaidsystém. Obrana se spoléhala na ofsaidové postavení útočníka, který odpočíval na velkém vápně, Nezbeda si doběhl svou přihrávku za obranu a střelou k tyči opět přetáhl vedení na kolečskou stranu. Podobně zbytečně jsme ještě inkasovali před poločasu z TK ze 20m. Třešňák využil špatně postavené zdi a umístil míč k tyči.

Do druhého poločasu nastoupili oba týmy s novými žolíky. Skořepa vers. Veselý. Pět minut jsme nepůjčili soupeři míč, pak stačila jedna kolmice na rychlého a nikým nehlídaného Veselého, zaspání Dlouhého při výběhu a bylo po zápase. Nadále se sice hrálo na kolečké polovině, góly však dávali domácí. V 57.min. v souboji tělo na tělo přetlačil Holub Donovala a křížnou střelou zvýšil na hrozivých 5:1. Poslední půlhodina byla hodně bohatá na góly. Nejprve Kopřiva korigoval na 5:2 z penalty za ruku, posléze po našem desetiminutovém tlaku dlouhý centr do vápna, na který náš brankář opět nezareagoval, Veselý si proto míč v pohodě doběhl a přihrál Búžikovi před prázdnou branku. Po dvou minutách jsme opět korigovali Nešverou, který se po pěkné naší akci na malém vápně obtočil kolem stopera a závěrečné slovo patřilo ústřední postavě zápasu Veselému. Opět si doběhl rychlý míč za vysunutou obranu a podtrhl skóre zápasu. Krutých 7:3. A na závěr ještě zbytečné extempore, které vyprovokoval Skořepa st. a odnesli to Skořepa ml. a kolečský Hroník. St se slovně nepohodl se svým protivníkem a za to ho při první příležitosti nemilosrdně skopnul a po té se postižený pomstil na Ml ranou loktem do obličeje. Čtvrtý zápas v řadě naši soupeři nedohráli v plném počtu.

Paradoxně jsme dostali na podzim nejvíc branek po našem nejlepším výkonu. Zápas nevyšel Bakymu, který nás na podzim již nejednou podržel, velkou chybou bylo, že jsme neuhlídali rychlého Veselého, přestože ho naši hráči dobře znají. Horší než tato prohra je, že oba naši největší konkurenti v boji o sestup zvítězili a zvýšili svůj náskok na 6. bodů.