10. kolo: SK Stehelčeves - Čechie Velká Dobrá "B" 0:2

23.10.2010

Při zlepšené hře v minulých utkáních jsme chtěli konečně udělat výsledek i proti silnějšímu soupeři, za kterého lze loňského účastníka OP určitě považovat. Navíc v utkání proti Čechii VD jsme již jednou započali tažení za záchranou, když jsme dokázali před několika lety zvítězit na jejích hřišti.

Bohužel brzký gól hned v 7.´ naznačil, že tentokrát se favorit zaskočit nenechá. Hosté působili mnohem fotbalověji, hráli uvolněně a snadno se dostávali do šancí. Největší ale měli po tradiční chybě našeho brankáře, který vyběhl na velké vápno proti tísněnému útočníkovi. Ten naštěstí odkrytou bránu netrefil.

Teprve potom začali naši hráči vyrovnávat hru a několikrát se dostali i do šance. Ve 20.´ se Tučkův pěkně kopnutý TK na malé vápno odrazil od několika hráčů za, ve 28.´ Šubinova střela neměla dostatečnou razanci a ve 33.´ T. Kořínek poslal míč hlavou po RK přímo do náruče brankáře. Největší naší šanci trestuhodně zahodil Trník ve 40.´ Pěkně si zaběhl na centr ze strany, avšak prázdnou branku hlavou netrefil.

V závěru poločasu měli hosté několik šancí, ale ani oni klid v koncovce neměli.

Obraz hry se nezměnil ani v druhém poločase. Bojovností jsme doháněli kvalitu soupeře a k vidění byl celkem pohledný fotbal. Na dvě naše šance v úvodu utkání (v 49.´ po TK Tučka Trník hlavou opět branku netrefil a o minutu později předvedli to samé bratři Donovalové) odpověděli hosté vzápětí také dvěma příležitostmi, při kterých se vyznamenal Chrustek. V 75.´ však nestačil na střelu neobsazeného hráče z hranice velkého vápna a osud utkání se naplnil.

Nic nezměnil ani náš závěrečný tlak, ve kterém jsme si vytvořil dvě slibné šance Petr Donoval. V 80.´se po TK Poláčka trochu pletli s Trníkem a hlavička Petra pouze orazítkovala tyč a minutu před koncem opět po TK Poláčka po skrumáži před brankou trefil pouze brankáře.