10. kolo: SK Stehelčeves - FK Brandýsek "B" 3:2

24.10.2009

Druhé derby v řadě nás čekalo v 10. kole. Sousedé z Brandýska se v tabulce pohybují mírně nad námi, ale v domácí prostředí jsme očekávali plný bodový zisk. Hosté také podle toho začali s respektem s hodně zajištěnou obranou spoléhajíc na nebezpečné výpady, ve kterých využívali své zkušené a velmi dobře technicky vybavené útočníky, kteří dovedli naše obránce individuálně přehrát.
Ovšem lepším týmem na hřišti jsme byli my. Dařila se kombinace a celkem snadno jsme se dostávali do zakončení. Dvě úvodní střely Petra D. a Tučka branku ještě neohrozily, ale již v 18. min jsme šli do vedení. Pavel D. začaroval s míčem u postranní čáry a přihrál bratrovi do vápna. Ten se drzou kličkou zbavil svého strážce a jeho střelu brankář vyrazil k dobíhajícímu Trníkovi - 1:0. O chvíli později jsme skórovali podruhé, rozhodčí Köhler však gól pro ofsaid neuznal. Nadále jsme však rychlostí a důrazným napadáním rozehrávky několikrát zamotali hlavu obraně hostů a dostávali se do šancí. Velkou měl ve 22. min Tuček. Kličkou se uvolnil na velkém vápně, jeho střela mířila až nad ochrannou síť.
Z branky se však radovali v 25. min hosté. Z náhodného protiútoku našel dlouhý křižný centr zcela osamoceného útočníka na malém vápně a ten nezaváhal - 1:1. Dlouho jsme však nesmutnili. V 31. min, po krásné akci Stehlíka, Petr D. posadil míč na hlavu Trníkovi a ten neměl moc práce zavěsit z malého vápna do prázdné branky 2:1.
Na pár minut jsme pak přenechali iniciativu hostům a v 33. min vyhlavičkoval po rohu zahraném přímo na branku Tuček, hlídající tyč na roh. Více však Brandýsek již do poločasu neukázal, naopak v 38. min prostrčil Tuček na půlce míč na rychlonohého Petra D. a ten svůj brejk zakončil střelou podél vybíhajícího brankáře - 3:1.
Úvod druhého poločasu přinesl obrovské šance na obou stranách. Hned v 46. min předběhl Petr D. s míčem na noze celou obranu hostů, jeho střela ze strany však měla obrácenou faleš. V 48. min hosté snížili akcí jako přes kopírák, pouze role si oba útočníci vyměnili - 3:2. Co všechno lze neproměnit předvedli ve 49. min Trník s Tučkem. Pavel D. zatáhl míč ze strany do vápna a jeho přihrávka prošla téměř po brankové čáře podél celé branky. Ani jeden ze jmenovaných nedovedl doklepnout. Trest mohl přijít o chvíli později. To útočník hostů dostal pěkně namazáno na malé vápno, naštěstí mu nevyšel krok a jak sám konstatoval sfauloval sám sebe.
Zbytek poločasu se odehrál většinou ve středu hřiště. Naši borci svědomitě odvraceli protiútoky hostů, kteří se ve druhém poločase hodně zlepšili, a sami jsme se dopředu moc netlačili. Za zmínku z naší strany tak stojí jen nebezpečná střela nad Petra D. v 82. min. Ke konci zápasu nás Brandýsek ve snaze vyrovnat hodně přitlačil a měl i dvě slušné šance, obě po rohových kopech. V 85. min hlavičkovali nad a rovněž střela v poslední minutě přelétla naší branku.
Na rozdíl od minulého týdne mohli diváci vidět poměrně kvalitní velmi korektně hrané utkání, ve kterém jsme zvítězili zaslouženě díky zlepšené koncovce především za hru v prvním poločase. Pozitivní byl také zlepšený výkon zálohy, kde hlavně Stehlík si již zvyká na nový post na kraji zálohy.
SESTAVA: Chrustek - Keller - Poláček, T.Kořínek, M.Kořínek - Zeman, Tuček, Pavel D., Stehlík - Petr D., Tuček