10. kolo SK Stehelčeves – FK Žižice 6:3 (1:0)

28.10.2018
STŘELCI: 34. Skořepa Stanislav, 48. Kracík Jiří, 50. Kracík Jiří, 52. Nešvera Tomáš, 60. Tuček Jan, 68. Pták Kamil (vl.) - 47. Donoval Pavel (vl.), 79. Kubala Milan, 87. Císař Marek
Po dvou jasných výhrách zavládl v našich řadách optimismus a očekávání pokračování série i proti hodně nepříjemným Žižicím. Proti minulému kolu opět pár změn v sestavě a na lavičce opět jen dva hráči.
Kdo však čekal jednoznačný průběh, byl asi hodně překvapený. Žižice s námi totiž drželi krok a co víc, po naší úvodní šanci (rychlou kombinací jsme rozebrali obranu soupeře, Stehlík ve vápně však nestačil zakončit) byli na dlouhé minuty lepší a jen díky skvělému zákroku Řezáče při přečíslení trval bezgólový stav. Teprve po půlhodině jsme vyrovnali hru a blízko úvodní branky byli hlavičkující Hafenrichter po Skořepově TK, či Nešvera, jehož střela minula o kousek šibenici. Branku přinesla až třetí naše šance. Hafenrichter se chystal hodit dlouhý aut do vápna, kam se stáhla většina hráčů. O míč si však řekl Skořepa a nikým neatakován měl čas na krásnou střelu ze 20m.
O přestávce trenér Skořepa zdůrazňoval, že stačí přidat jeden gól a soupeř se položí. Nejvíce mu, jak je v poslední době zvykem, přitakal Donoval (to je samé ano trenére, máš pravdu, trenére, trenér říkal, poslouchejte trenéra). Nějak si ten flek v nabité sestavě musí sichrovat. A druhý poločas začal velkou gólovou smrští, kterou započal právě Donoval. Rohový kop posadil z první nechytatelně k tyči. Po minutě zahrával Skořepa TK a Hafenrichter, který sice říkal, že neumí hlavou, přehlavičkoval v souboji málo důrazného brankáře a do prázdné dal dobíhající Kracík. A další útok a další gól. Po rohu Hafenrichtr na zadní tyč na Kracíka a ten hlavou. A další protiútok a další gól. Akce Hafenrichtera, Nešvera si po kolmé přihrávce podržel tělem obránce a technickou střelou zvýšil na uklidňujících 4:1. Že to nějak nevychází? Aha, zapomněl jsem napsat, že Donovalův gól byl do vlastní sítě. Na pátý gól se čekalo celých 8.min. A padl po TK od našeho velkého vápna na tři doteky. Skořepa - exekutor, Nešvera prodloužil hlavou do vápna a Tuček výborně zpracoval a podél brankáře k tyči dal na 5:1. Šestý gól si dali nešťastný Žižičtí sami po našem rohu. To už jsme zase hráli hru plnou fintiček a fines pro diváky a trochu se nám to v závěru utkání nevyplatilo. Nejprve byl líný se pro lehkou střelu z dálky sehnout Řezáč a vyrazil jí nohama před sebe a na dorážku už neměl nárok a těsně před koncem utekl z půlky naší obraně žižický útočník a zkorigoval výsledek na konečných 6:3
To je výsledek, který bychom před utkáním a hlavně po vyrovnávacím žižickém gólu brali, ale na druhou stranu, byly to dva zbytečné góly, které bychom při dostatečné koncentraci nedostali.