10. kolo: SK Stehelčeves - SK Lhota "B" 2:1

27.10.2012

Poslední letošní utkání - dohrávka proti Lhotě "B" měla rozhodnout, zda přezimujeme v poklidných vodách středu tabulky s naplánovaným ziskem patnácti bodů či nikoli. Mnozí si pamatujeme poslední dvě utkání proti tomuto soupeři v předloňském ročníku, kdy jsme na podzim slavně zvítězili ve Lhotě 4:0 a ve velké euforii jsme očekávali, že toto je odrazový můstek ze sestupového pásma a jarní domácí utkání, které definitivně stvrdilo náš sestup.

Zpět ale do současnosti. Soupeř nastoupil do utkání s deseti hráči (jedenáctý dorazil až na druhý poločas) s čistě béčkovou sestavou a tak se zdálo, že nic nemůže zabránit našemu hladkému vítězství. A začali jsme, jak se patří na favorita, velkým tlakem a hned na úvod 100% gólovkou. Tuček zatáhl po straně, z jeho přihrávky po zemi nastřelil Petr D. brankáře a odražený míč nedokázal Keller uklidit do prázdné branky. Jenže přišel první protiútok hostů a vše bylo jinak. Dlouhý aut do vápna prodloužený hlavou přistál obloučkem přímo pod vinglem - 0:1. Takže náš tradiční úvod. Vyrovnání přišlo naštěstí hned v 8.min. po Poláčkově TK (Řezáč hlavou prodloužil na Petra D.) - 1:1. Hosté však nadále hráli vyrovnanou partii, nedovedli jsme si vytvořit souvislejší tlak a hrozili jsme především z brejků. Kellerovo zatažení po lajně skončilo nepřesným centrem do vápna, neuvěřitelně dopadla i Šubínova akce ve 25.min. Martin obalamutil na půlce svého strážce a na brankáře chtěl vyzrát kličkou. V rozhodující chvíli si však míč zaskotačil na nerovnosti, takže brankář míč vyrazil před Kellera a jeho pokus již ležící brankář vykopl. Rovněž náš brankář dostal příležitost předvést své umění, když ve 40.min. propadla celá naše obrana, kterou se proháčkoval útočník a Chrustek nohama vykopl. A o chvilku později se červenala obrana opět a Chrustek vytáhl další ze svých zázračných zákroků a jeho vyraženou střelu nedopravili hosté do prázdné branky.

Do druhého poločasu nastoupili hosté již v plném počtu a opět se ukázalo, jak ošidná je hra proti deseti. Ztráta výhody hráče navíc jako by nás nakopla k lepšímu výkonu a najednou jsme začali soupeře přehrávat. V 51.min. autem z půlky vyslal Řezáč Havláta k průniku po křídle a po ukázkovém uvolnění jeho centr doklepl na dlouhou nohu Šubín do branky - 2:1. Dlouhé minuty se potom na hřišti nic moc nedělo, drželi jsme soupeře na distanc od naší branky, ale bez viditelné snahy pojistit si vedení. A zahrávali jsme si s ohněm! Hosté se nesmířili s prohrou a ke konci zápasu zmobilizovali své síly a vrhli se do útoku. Naše obrana však na rozdíl od prvního poločasu pracovala bezchybně a naopak díky otevřené obraně hostů jsme se dostali do několika slibných akcí. Povedená střela Tučka z voleje šla těsně nad, při Stehlíkově střele byl na místě zase brankář.

Takže, co říci na závěr sezóny? Konec dobrý, všechno dobrý? To rozhodně ne. 9.místo a 15.bodový zisk sice splnilo plán a dávají nám určitý klid do jarních odvet, ovšem spokojenost není moc na místě. Některé naše výkony byly ostudné a kvůli zbytečné nekoncentrovanosti v začátcích téměř všech utkáních nás připravují o umístění ve vyšších patrech tabulky, kam si myslím, že patříme.

Chrustek - Pavel D. - M. Kořínek, Řezáč, Poláček - Havlát, Stehlík, Šubín, Tuček - Keller, Petr D.