10. kolo: SK Stehelčeves - Sokol Lidice "B" 0:1

29.10.2011

Druhé domácí utkání v řadě bylo určitě utkáním podzimu. Asi největší konkurent v boji o postup rezerva Lidic měl před utkáním tříbodovou ztrátu a případná výhra by nás posunula blíže k vytyčenému cíli. Utkání mělo i zajímavost v souboji otce a syna Nachtigalů.

Utkání začalo podle očekávání hodně opatrně, především hosté se vůbec netlačili dopředu a pozorně bránili na své polovině a prezentovali se jen několika střelami z hodně uctivé vzdálenosti . Naši hráči byli sice o poznání aktivnější, jenže několik kombinačních akcí, kterými jsme se snažili proniknout přes dobře organizovanou obranu, skončilo nepřesností při finální přihrávce a tak byl k vidění sice relativně kvalitní fotbal, jenže bez jediné šance. Troch vzruchu přinesli pouze dvě naše akce ke konci poločasu, Poláčkův TK prošel celým vápnem bez povšimnutí a Stehlíkova střela nemířila mezi tyče.

Obraz hry se nezměnil ani na začátku druhého poločasu. Hosté nezměnili taktiku, přesto jejich vyčkávání přineslo ovoce. Po jedné z jejich mála ofenzivních akcí se odkopávaný míč naší obranou náhodně odrazil od Nachtigala juniora zpět za obranu a ten sám před brankářem napodruhé překonal Chrustka - 0:1. Po obdržené brance naši zesílili tlak, jenže místo trpělivé kombinace upadli do stereotypu nakopávaných míčů do středu přehuštěného hřiště,čímž značně ulehčili hostům bránění jednogólového náskoku. Až v72.min. jsme zásluhou hodně přísně nařízené penalty za faul na Šubina dostali šanci zkorigovat výsledek. Bohužel nechuť k exekuci penalty byla zjevná i na dálku a tak si míč na značku pokutového kopu postavil po velkém váhání kapitán Stehlík. Nic jiného mu asi nezbylo. Jeho střela byla sice přesná k tyči, jenže nedostatečně razantní a protože brankář vystihl směr, byl u tyče včas a penaltu zlikvidoval. S přibývajícím časem náš tlak narůstal, ovšem jeho efektivita byla nulová a výsledkem byly pouze dvě střely Stehlíka, z nichž především druhá byla hodně zdařená. Obě však soupeřovu branku minuly. A tak se dá říci, že naší jedinou gólovou šancí byla akce Pavla D. v úplném závěru utkání, který se probil hostující obranou až na malé vápno, jenže tak dlouho hledal vhodnou příležitost k zakončení, až ji prováhal, takže na rozdíl proti utkání s Bratronicemi nás tentokrát vyrovnávacím gólem nespasil. Zisk pouhého bodu z dvou domácích utkání je hodně tristní bilance a jenom díky překvapivé remíze Dubí jsme si udrželi postavení lídra, byť jen zásluhou lepšího skóre.