10.kolo SK Stehelčeves - Zichovec

24.10.2015

Rádi určitě vzpomínáme na poslední domácí utkání se Zichovcem, ve kterém jsme soupeři nadělili půltucet, což se nám dlouho před tím nikomu dát nepovedlo. Nebylo by marné se v dnešním utkání minulému alespoň trochu přiblížit, a protože jsme nastoupili v nejsilnější sestavě od Tuřan, mnozí , i já, věřili v nějaký ten bodík.

Jenže neuplynula ani minuta a ještě rozespalá obrana inkasovala. Rychlý útočník snadno obešel Ševčíka, zaváhal i Donoval a Dlouhý byl bez šancí. Rychlý gól nás však nijak nerozhodil, naopak možná hosty trochu uspal a ve 12.min byl již stav po zásluze opačný. Nejprve jsme srovnali ve 4.min po rohu Tučka. Stehlík na bližší tyči přizvedl hlavou na vzdálenější. A v 11.min další Tučkova standardka a hlava tentokrát Nešvery - 2:1. Kvalitnější soupeř po našem obratu přebral iniciativu a několikrát zle provětral naší pomalejší obranu. Po půlhodině hry se hra začala vyrovnávat, a když se zdálo, že jsme z nejhoršího venku, přišel překvapivě rychle nakrátko rozehraný roh. Klička do vápna byla téměř zázračná a bránící Nešvera neměl šanci zareagovat. Skvělá byla i přesná nahrávka na volného hráče na malé vápno - 2:2. A nechybělo mnoho, mohl Zichovec opět otočit skóre. Ve 40.min Donoval tentokrát skvěle přišlápl špičkou kopačky míč, který měl do šance se řítící útočník na noze.

Druhý poločas byl dlouho ve znamení neefektivního tlaku hostů bez výraznějších šancí, to náš první protiútok měl gólový parametr. Po Stehlíkově průniku a zpětné přihrávce se po Nešverově nepovedené střele vytáhl brankář. Naopak červenat se mohl v min. Po nepřehledné situaci se, ani nevím jak, dostal k míči Rejdík a jeho střelu brankář neudržel a zkrotil až za brankovou čárou. Takže po dlouhých letech jsme se konečně dočkali. Paži dal svůj premiérový mistrovský gól ze hry! -3:2. Jenže během minuty jsme už prohrávali. Rozehrávku naše rozradostněná obrana zastavila jen za cenu faulu a na vzdálenější tyč kopnutý TK si naskočil útočník - 3:3. Velice originálně jsme rozehráli svůj gól také my. Zpětná přihrávka z kruhu byla krátká, takže si jí doběhl zichovecký útočník a střelou ze 20m otočil výsledek. Ke cti našim hráčům je, že zápas nezabalili a i proti lepšímu soupeři měli vůli vyrovnat. Rozhodčí oznámil tříminutové nastavení a nám se podařilo vybojovat roh. Do vápna se nastěhovaly obě jedenáctky a Tučkem kopnutý roh na vzdálenější tyč brankář podběhl a důrazný Ševčík dostrkal míč do branky i s obráncem.

Penalty jsme samozřejmě prohráli. Hned první neproměnil Nešvera. I tak je bod zlatý.

61.min-Pázler za Mullera