10. kolo: TJ Sokol Neuměřice - SK Stehelčeves

25.10.2014

Nedaří se, nedaří. Trenéři zkouší míchat sestavou, aby našli optimální složení, do dnešního utkání zařadili i čerstvou posilu, teprve šestnáctiletého Kóňu, ale veškeré snahy jsou zatím marné. V situaci, ve které se nacházíme, je každý bod zlatý. Jenže dosáhnout na něj na malém hřišťátku v Neuměřicích pro nás nebylo vůbec snadné ani minulý rok, kdy postavení obou týmů v tabulce bylo přesně opačné.

Na silně podmáčeném terénu, na kterém místy stála voda, viděli diváci vyrovnaný začátek s několika menšími šancemi na obou stranách.

Chvílemi to dokonce vypadalo, že bychom nemuseli z Neuměřic odjíždět s prázdnou. Jenže jako blesk z čistého nebe přišla ve 28.min. akce domácích, která skončila gólem. Křížnou přihrávku z poloviny hřiště doklepl za obranu zaběhnuvší záložník do branky. Řekl bych, fotbalová paráda. O dvě minuty mohlo být ještě hůře. Přišel průnik středem hřiště a střelu z malého vápna výborně zlikvidoval Dlouhý. Ke konci poločasu měli domácí více ze hry, ale blíže ke gólu jsme měli my. Ve 37. min. Pavel D padáčkem přehodil obranu na bratra a jeho přízemní střela měla obrácenou faleš a vykroutila ve vedle tyče. Oba bratři mohli skórovat i ve 40.min. Nejprve Pavlovu střelu z úhlu reflexivním zákrokem vyrazil brankář před sebe a dorážku Petra na poslední chvíli zblokoval domácí obránce.

Do druhého poločasu vtrhli domácí ve velkém stylu. Hned ve 49.min odpískal rozhodčí hodně spornou penaltu za údajnou ruku při odkopu Frýdla na velkém vápně. Domácí exekutor jí však kopl doprostřed branky a Dlouhý střelu vytěsnil na břevno. Nemuselo to však domácí mrzet, protože přes nedůrazného Poláčka se dostal domácí útočník až do malého vápna a střelu z boku propasíroval mezi Dlouhým a tyčí - 2:0. Snažili jsme se sice zvrátit průběh utkání, ale naše akce jsou v poslední době hodně bezzubé. Naopak domácí byli mnohem přímočařejší ve hře dopředu a asi proto i mnohem nebezpečnější. V 65.min. si jejich útočník počkal na půlce, marně ho stíhal Rejdík, střelu naštěstí Dlouhý vyrazil a dorážka ze druhé vlny orazítkovala naší tyč. Přímočarost, o které píšu, předvedli domácí také v 77.min. Po našem špatně kopnutém rohu přišel rychlý protiútok do otevřené obrany a zvýšení na 3:0. Po tomto gólu se naše celá hra sesypala a několikrát jsme museli být vděčni Dlouhému, že skóre dál nenarůstalo. Výborný byl především v 85.min. Zaspali jsme při rozehrávce TK a domácí útočník opět střílel z malého vápna (pokolikáté již se dostali střelci soupeře neobsazeni až do bezprostřední blízkosti naší branky a to nejen v tomto utkání?!). Další protiútoky se valily jak lavina, ve 41.min. po zpětná přihrávce mohli tři volní hráči na penaltě losovat, kdo bude zakončovat - 4:0 a domácí diváci se dožadovali bůra. A že šance ke skórování v poslední pětiminutovce domácí měli. Teprve ke konci utkání zkorigoval Stehlík střelou z dálky na konečných 4:1.

Sestava: Dlouhý - Keller - Rejdík, Stehlík, Poláček - Vitner, Šubín, Frýdl, Kóňa - Pavel Donoval, Petr Donoval

Střídání: 50. min. Řezáč a Krejcar za Poláčka a Kóňu (ten mě svým výkonem mile překvapil, na těžkém terénu se pohyboval mnohem lépe než většina přítomných a byl i dostatečně fotbalový. Mohl by být v budoucnosti velkým přínosem)