10. kolo TJ Sokol Uhy - SK Stehelčeves 5:0 (2:0)

21.10.2017

Také Uhy patří mezi mančafty, které jsou v tabulce překvapivě vysoko. Jenže vše souvisí se vším, takže při posílení velvarského áčka posílí i jejich céčko, jak se o Uhách občas mluví. Od Dřetováků víme, že tam sehráli utkání s kvalitním soupeřem. Navíc nám chyběli někteří klíčoví hráči a situaci ještě zkomplikovalo to, že nebyl delegován rozhodčí. Přistoupili jsme na to, že zápas odpíská jejich rozhodčí, který normálně působí na Mělnicku, což se pro vývoj utkání ukázalo jako klíčový faktor.
Hned první minuta utkání mohla přinést dvě branky. Po rozehrávce jsme namazali do brejku útočníkovi domácích, na poslední chvíli však zaúřadovali dlouhé a rychlé nohy T.Kořínka. A z protiútoku byl ve vápně podražen Šubín. Rozhodčí však zůstal klidný, stejně jako později při postrčení Skořepy, který by hlavičkoval do prázdné branky (po Stehlíkově akci centroval Frýdl). Že oba zákroky byly penaltové, objektivně přiznal i domácí stoper. Uhy sice byly častěji na naší půlce, ale rozhodně v první půlhodině nepřesvědčili, protože před oběma brankami jsme dominovali my. Shodli jsme se s trenérem Procházkou, že jsme od soupeře čekali více. Jenže pak přišly dvě naše hrubky a bylo po zápase. Ve 23.min pouštěl přetažený roh M.Kořínek, nevšiml si však za ním stojícího hráče. Jeho hlavičku Dlouhý vyrazil před sebe, ale na dorážku již nestačil. Ve 26.min přišla již zmiňovaná šance Skořepy a prakticky z protiútoku jsme inkasovali podruhé, ještě laciněji. Bezradný střelec, který zbytečně zbrzdil domácí akci, vystřelil propagační střelu ze stoje z 25m doprostřed branky. Dlouhý však stál téměř na malém vápně a jen bezmocně sledoval zákeřnou trajektorii míče.
Druhá půle byla docela nezajímavá, hlavně pro nás, domácím to ani tak nemuselo připadat. Užívali si totiž utěšeně rostoucího skóre. Mě nejvíc rozladil čtvrtý gól, který jsme dostali z hodně přísně nařízené penalty. Alespoň jsme se přesvědčili, že rozhodčí umí i penaltu písknout. Když chce . Na druhou stranu jsme celý druhý poločas byli naprosto bezzubí a hráli rezignovaně. Až na okamžiky v 77.min. Vše začal Frýdl pěknou střelou za vápnem, kterou hrdina příštích okamžiků, domácí brankář vyrazil na roh. Po něm následovali tři těžké střely za sebou, které brankář skvělými zákroky zlikvidoval.
Konečných 5:0 vypadá děsivě a je to náš nejhorší výsledek v letošní sezóně. Přesto si myslím, že rozhodně o pět gólů domácí lepší nebyli. Především v prvním poločase měli Uhy velkou kliku díky slepotě rozhodčího a díky našim chybám, které však dovedli potrestat.