11. kolo: SK Běleč - SK Stehelčeves 2:3

31.10.2009

Nepříjemný soupeř nás čekal v 11. kole. Běleč sice fotbalově nepatří zrovna mezi elitu, avšak jejich fotbalisté jsou pověstní svou tvrdou až zákeřnou hrou.
Do utkání jsme nevstoupili nejlépe. Špatnou rozehrávkou s množstvím zkažených přihrávek jsme se zbytečně dostávali pod tlak, který jsme často řešili pouze za cenu nedovoleného zákroku. TK v 8. min z hodně nebezpečné vzdálenosti skončil naštěstí střelou do zdi, ve 12. min však Zeman neuhlídal nebezpečného záložníka domácích, ten se po narážečce dostal za obranu a obranný zákrok Kellera rozhodčí správně ocenil pokutovým kopem, ze kterého šli domácí do vedení - 1:0.
Trenér Dobrý na situaci zareagoval přehozením krajních záložníků, čímž eliminoval údernou sílu zálohy Bělče a hra se minimálně vyrovnala. V 17. min mířil Poláček z TK do vinglu bělečské branky, jeho lehkou střelu však brankář vyboxoval. V 19. min při nás stálo štěstí. Pavel D. vyslal po křídle Petra D. a jeho nepovedený centr se od tyče odrazil do branky - 1:1. Velkou šanci jsme měli ještě ve 26. min. Tuček rozehrál roh na z obrany nabíhajícího Poláčka a jeho centr na malé vápno poslal T. Kořínek nad.
Také domácí se dostávali do šancí. V 31. min trefili ranou z TK břevno a v 39. min se zblokovaná střela snesla na hlavu překvapeného útočníka Bělče, Chrustek předvedl skvělý zákrok.II. poločas jsme začali podstatně lépe než první. Šanci ve 46. min dobře hrající Petr D. ještě spálil, v 52. min však měl velkou zásluhu na našem vedení. Zády k brance zpracoval těžkou přihrávku, uvolnil se přes dva obránce a přihrál Hořákovi. Jeho střela po zemi sice neměla razanci, avšak brankář na mokrém terénu podklouzl a míč umístěný k tyči se dokoulel do branky - 1:2.
Domácí hodně chtěli vyrovnat, přidali na agresivitě a hlavně na záludnosti, kterou mladý rozhodčí Švagr často neviděl (jeho výkon nebyl nejlepší, ale zápas jednostranně neovlivnil). A dočkali se v 64. min. Oblouček z TK z 25 m zapadl pod břevno nad špatně postaveného Chrustka - 2:2.
Také my jsme se dočkali z TK. A opět zafungovala bratrská spolupráce - Pavlův centr nadzvedl Petr hlavou přes brankáře - 2:3.
Do konce utkání měly oba mančafty ještě po jedné tutovce. Nejprve v 85. min se po TK Pavla D. dostal odražený balón k Petrovi D. a ten bombou orazítkoval břevno a v poslední min jsme si oddechli po tečované střele. Chrustek má však skvělý postřeh a hodně dlouhou ruku. Bohatě tímto zákrokem vykompenzoval chybu při druhém gólu.
Toto vydřené vítězství nás posunulo do poklidných vod středu tabulky a nejenomže vezeme první body z venku, ale také jsme poprvé bodovali s týmem, který je s tabulce pod námi.
SESTAVA: Chrustek - Keller - M. Kořínek, T.Kořínek, Poláček - Stehlík, Pavel D., Tuček, Zeman - Petr D., Hořák
STŘÍDÁNÍ: 80. min Rejdík za Hořáka