11. kolo: SK Lhota "B" - SK Stehelčeves 0:4

31.10.2010

Poslední příčka v tabulce a pouhopouhých šest bodů po deseti odehraných kolech, to je hodně tristní statistika loňské štiky soutěže před utkáním se Lhotou, která, i když se jí momentálně také nedaří, patří mezi silnější soupeře. Ovšem poslední dvě utkání ve Lhotě nám vyšly a vždy byl k vidění pěkný fotbal. Přesto se po zápase někteří hráči přiznali, že do Lhoty jeli, stejně jako já, se stísněnými pocity.

Utkání jsme však začali velice dobře, soupeře jsme přehrávali a už ve 2.´ jsme si vypracovali slibnou akci. Centr Šubina na dva volné spoluhráče skončil v brankářových rukavicích. A v 5.´ se na nás konečně letos snad poprvé usmálo štěstí. Po špatně kopnutém rohu na přední tyč se odkopnutý míč odrazil od vyvinutého hýžďového svalstva Pavla Donovala do branky - 0:1. Zvýšit náskok jsme mohli v 8.´ . Tučkovi zdařile sedla střela z 25m avšak lhotský brankář v tomto utkání čaroval.

Domácí postupně vyrovnávali hru a začali být hodně nepříjemní. Především jejich kapitán byl ve středu hřiště k neudržení. Z jeho přihrávek si vypracovali dvě gólové šance. Ve 23.´ vyslal do úniku po křídle svého útočníka a jeho přihrávku na malé vápno dojížděl druhý útočník skluzem a k zakončení mu chyběli jen decimetry. Asi nejdůležitější okamžik zápasu přišel ve 28.´ Po centru za obranu postupoval útočník sám na Chrustka a jeho střelu z malého vápna náš brankář reflexivně vykopl. Určitě tímto zákrokem dá zapomenout na některé jeho slabší momenty z předchozích zápasů.

Ani naši hráči však nechtěli zaostat a především hodně aktivní Tuček dělal svým pohybem lhotským zadákům velké starosti. Z jeho přihrávek mohli skórovat oba útočníci po půlhodině hry. Dvěma vynikajícími zákroky se však blýskl soupeřův brankář. Nejprve vychytal Pavla Donovala a posléze i obstřel Šubina.

O přestávce hodně důrazně upozorňoval trenér hráče, aby se připravili na očekávaný nápor soupeře. Ti si jeho slova vzali k srdci a dirigováni výborným Kellerem soustředěně bránili. S výjimkou několika minut po rozhodčím otočeném rohu (p. rozhodčí Soused místy odevzdával domácím rozhodně více než oněch 5%, které se sluší domácím odevzdávat) obrana Lhotu k ničemu nepustila a naopak směrem dopředu jsme byli nebezpečnější my. V 55.´důrazně pronikajícího T. Kořínka nekompromisně podkopl bránící hráč a Poláček z TK dbajíc mé rady z tréninku (po dvou nastřelených tyčích jsem mu poradil, ať trefuje radši branku) vymetl domácímu brankáři pavučiny - 0:2.

Lhotští však nerezignovali a nadále se snažili nepříznivý výsledek zkorigovat, naši však hráli s chutí a tak se menší šance střídali na obou stranách. Dlužno podotknout, že ty naše byly o něco nebezpečnější. V 67.´ hlavu T. Kořínka brankář s obtížemi vyrazil a následná bomba Veselého orazítkovala tyč. V 69.´ se blýskl pěknou individuální akcí Pavel Donovala a pojistil naše vedení na třígólový rozdíl.

Od tohoto okamžiku již bylo na hřišti pouze jedno mužstvo a domácí mohou poděkovat svému vynikajícímu brankáři, že se skóre měnilo již jen jednou. V 71.´ po velice pohledné akci po ose Tuček - Stehlík - Pavel Donoval zasahovat nemusel, v 81.´ se vytáhl při přízemní střele Veselého (u zrodu celé akce byl opět Tuček) a v 84.´ ho zachránila od další pohromy břevno. To si Petr Donoval zpracoval dalekonosný centr a vtipně přes obránce vypálil.

Jako třešnička na dortu vypadá čtvrtý gól, kterým Pavel Donoval dovršil hattrick. A lze vysledovat i určité podobenství s obrazem v závěrečných minutách. Střídající Dobrý hledal našeho střelce přihrávkou, před kterou domácí stoper podklouzl, Houmr si jako za starých časů počkal na pohyb brankáře a pohodlně zavěsil.

Sestava: Chrustek - Keller - Poláček, T. Kořínek, Rejdík - Veselý, Tuček, Stehlík, Petr Donoval - Pavel Donoval, Šubin

Střídání: 72.´ Dobrý (Šubin)

82.´ Ševčík (Veselý)