11. kolo: SK Stehelčeves - SK Otvovice

01.11.2014

Tohle utkání pravdy mělo hodně napovědět, jak na tom opravdu jsme. V případě prohry bychom vystřídali našeho soupeře na posledním místě a také vzájemné utkání může v konečném účtování hrát roli. Před dvěma měsíci jsme Otvovice jednoznačně přehráli 5:0, takže v našich řadách převažoval optimismus a málokdo pochyboval o tom, že bychom i v tomto utkání měli propadnout. Tím spíše, že jsme nastoupili ve velice silné sestavě.

Do utkání jsme vstoupili slibně a prezentovali jsme se dobrými střelami Šubína a Stehlíka, či dorážkou dobře hrajícího Kóni. Pravda je, že i hosté se do šancí dostali a většinou to pohříchu bylo po našich chybách při rozehrávce. Největší měli ve 34. min, když naším obráncem nadzdviženou střelu střílel útočník za vzduchu nad. Ještě před tím došlo k nepříjemnému nezaviněnému střetu Pavla Donovala se soupeřovým záložníkem, po kterém museli oba vystřídat (Pavel to odnesl zlomeným palcem u nohy). Ve 38. min. jsme konečně zúročili svou převahu a po zpětné přihrávce Poláčka na malé vápno nekompromisní střelou od břevna otevřel Petr Donoval skóre. A vzápětí mohl ještě svůj účet navýšit po vysunutí od Stehlíka. Tentokrát však přestřelil. Ve 41. min. předvedl kvalitní zákrok Dlouhý při střele z úhlu po brejku hostů. Zvýšit naše vedení mohl těsně před koncem poločasu Tuček, nedošťouchal však za brankovou čáru míč, který vypal brankáři z rukou.

Druhý poločas byl hodně nervózní, plný osobních soubojů a faulů, na které pan rozhodčí Soused přihlížel se svým tradičním úsměvem. Otvovice se snažili o vyrovnání, ovšem dopředu nebyli moc nebezpeční, naše obrana pracovala tentokrát s přehledem. V 65. min. se s trochou štěstí odrazil míč k Šubínovi za obranu a ten svůj brejk proměnil - 2:0. V ten okamžik jsme měli hosty na lopatě. A trenér v domnění, že je hotovo se jal střídat. Nejprve stáhl ze hřiště výborně hrajícího Frýdla, na jeho místo se stáhl Poláček, aby i ten byl vystřídán. A trest se brzy dostavil. Těsně po vystřídání Poláčka snížili hosté hlavou po dobře kopnutém rohu a po pěti minutách rychlý brejk do otevřené obrany přinesl vyrovnání. Naše obrana sice reklamovala ofsajd, ale hráč, který doběhl míč zakopnutý za obranu, vybíhal z hloubi pole. Možná, že jsem jako pomezní měl praporek zvednout i přes to, že se o ofsajd nejednalo, ale v ten okamžik mě to zkrátka nešlo. O konci utkání se hodně posléze diskutovalo se závěrem, že za ztrátu bodů může trenér za netaktické střídání a pomezní za to, že nepodváděl. Nikdo si nepřipustil, že by za to mohli hráči.

Při penaltovém rozstřelu jsme měli hosty na lopatě podruhé. Po druhé sérii jsme vedli 2:1, přesto jsme prohráli.

Sestava: Dlouhý - Pavel Donoval - Rejdík, Řezáč, Frýdl - Tuček, Stehlík, Kóňa, Poláček - Šubín, Petr Donoval

Střídání: 30. min. Keller za Pavla D.

69. min. Krejcar za Frýdla

79. min. Müller za Poláčka