11. kolo: Sokol Hrdlív "B" - SK Stehelčeves 0:2

06.11.2011

Po nepovedené domácí minisérii jsme zavítali k předposlednímu letošnímu vystoupení na hřiště Hrdlívi s cílem napravit si reputaci. Zkušený domácí tým hraje střed tabulky, a tak teorie jasně hovořila pro nás.

S cílem oživit naší na začátku sezóny skvělou ofenzívu postavil trenér do útoku k Šubinovi Tučka a ten od počátku hýřil aktivitou. Hned v 1. min. zatáhl míč po straně a z velkého úhlu střílel do brankáře a v 7. min. se podobně jako v Dubí postavil k TK z 20 m a pěkně zakroucenou střelou nastřelil břevno. I v dalších minutách jsme byli aktivnější soupeře a další velkou příležitost ke skórování jsme měli v 19. min. Sérií rychlých přihrávek jsme přitlačili domácí až se míč dostal k postranní čáře k Hořákovi, který pronikl do vápna a s úhlu přestřelil branku. Lepším řešením by však byla přihrávka na volné spoluhráče před domácí brankou. V 31. min. mohl svou chybu napravit, hlavou z malého vápna však ani tentokrát netrefil branku. Dočkali jsme se až ve 37. min. Po autovém vhazování zatáhl míč k brankové čáře Šubin a nádhernou přesně načasovanou přihrávkou pod sebe našel před brankou snad z půlky sprintujícího T. Kořínka a ten nekompromisní střelou otevřel skóre - 0:1.

Neuspořádaný začátek druhého poločasu přinesl o poznání tvrdší hru a také více diskuzí kolem. Hrdlív několikrát ukázala, že by mohla být nebezpečná, ovšem naše obrana fungovala bezchybně. Hra se naštěstí záhy zklidnila a ku prospěchu věci byl opět k vidění pohledný fotbal. Zvýšit náskok jsme mohli v 50. min. Dlouhým výkopem od branky sice zahnal Chrustek Tučka až k rohovému praporku, ten se však dovedl uvolnit v sevření dvou obránců a centrem našel Šubina. Jeho polostřela polocentr trefila brankáře. Pro diváky byla určitě zajímavá i 56. min. To nejprve domácí kopali TK z nebezpečných 18 m přímo proti brance, střela šla však pouze do zdi a po rychlém kontru marně hledal Šubin křížným pasem spoluhráče. Radovali jsme se až o 10 min. později. Čerstvý Řezáč vystihl na naší polovině přihrávku domácích, přesprintoval půl hřiště a téměř z postranní čáry prudkým obloukem přehodil brankáře - 0:2. Domácí však ani tento moment nesrazil do kolen, naopak snad pod vědomím, že nemají co ztratit vrhly veškeré síly do útoku. A hned minutu po našem gólu měli tutovku. Prudký centr za obranu hlavičkoval útočník na malém vápně do země metr od Chrustka a ten předvedl zákrok podzimu a pokryl míč do rukavic. Také v 74. min. nás Chrustek podržel. Nejprve sice zaváhal z výběhem po dalším centru za naší obranu, svou chybu však napravil tváří v tvář domácímu útočníkovi a rychlou rozehrávkou založil náš protiútok na jeden dotek po ose Rejdík - Stehlík - Hořák. Při jeho centru po zemi se naopak vyznamenal brankář domácích. Také 80. min. nabídla divákům dvě velké šance na obou stranách. Po rohu domácích prolétl míč až na druhou stranu vápna a míč vrácený do skrumáže na malém vápně se odrazil do břevna a po následných třech dorážkách konečně odkopla obrana míč na Pavla D. Sólový nájezd se snažil zakončit obstřelením dobře vyběhnuvšího brankáře, střela však minula branku. Nadále se hrál pohledný útočný fotbal, domácí byli častěji před Chrustkovou brankou a ten se měl co ohánět, aby udržel čisté konto. Závěrečnou šanci utkání měl Palov, který se snažil dotáhnout sólový nájezd sám a nevšiml si lépe postavených dobíhajících spoluhráčů. Utkání tak nakonec skončilo naší zaslouženou výhrou, na která měl veliký podíl Chrustek. Neřečnil a chytal.

Sestava: Chrustek - Pavel Donoval - M. Kořínek, T. Kořínek, Poláček - Hořák, Keller, Stehlík, Rejdík - Šubin, Tuček

Střídání: 54. min. Řezáč za Tučka, 79. min. Palov za Šubina, 82. min Nachtigal za Hořáka