12. kolo: SK Stehelčeves - FC Slavoj Kladno 2:4

10.11.2012

Slavoj Kladno a doma, to měla být bodová pojistka zaručující klidnou zimu. Jenže, běžela 7. min. a jeden se nestačil divit. Prohráváme 0:2 a zaplať bůh, že tak málo. Ve 3. a v 10. min. snadno překonali hosté naší obranu a sami proti Chrustkovi nezaváhali. Mezi oběma brankami, naopak dvakrát náš brankář vyložené šance zlikvidoval. Hosté přijeli s velice účinnou taktikou, na kterou jsme dlouho nemohli najít recept. Rychlá kombinace ve středu hřiště a kolmé pasy za obranu znásobené naší laxností a nedůrazem v osobních soubojích. Pro zvrat v utkání bylo proto potřeba přeskupit sestavu. Ve 22. min. se proto dostal na hřiště Keller na místo stopera, Pavel D. se vysunul do útoku a střed zálohy vyztužil Šubín. Změny našemu mužstvu prospěly a přeci jenom jsme otupili soupeřův tlak a také my předvedli několik povedených akcí. Nejhezčí byla ta Řezáčova ve 29. min. Ukázkově se uvolnil na půlce a po narážečce střílel z velkého vápna. Skutečně nebezpečná však byla až akce hostů ve 35. min. při které se opět skvělým zákrokem předvedl Chrustek. Následný náš protiútok vypadal hodně ukoptěně a rozhodně nevypadal nebezpečně. Míč se však dostal k Pavlovi D. a ten uplatnil svůj přehled a přízemní střelou podél brankáře snížil na 1:2. A ještě do poločasu jsme mohli vyrovnat. Ve 40. min. si na Poláčkův TK naběhl Palov a jeho povedenou střelu z velkého vápna bravurně zlikvidoval brankář hostů.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním zvrátit nepříznivý stav a podobně jako před týdnem jsme díky zvýšené bojovnosti začali soupeře přehrávat. Důsledkem toho bylo několik slibných šancí, největší z nich ve 49. min. Stehlík jen tak lízl hlavou Poláčkův TK a míč minul o decimetry tyčku soupeřovy branky. Skórovali však hosté. V 55. min. se poprvé v druhém poločase dostali k naší brance, Keller prohrál svůj souboj ve vápně s důrazným špílmachrem hostů a ten sám proti Chrustkovi vyšperkoval akci zpětnou přihrávkou na neobsazeného útočníka - 1:3. Ani dvougólový rozdíl však nemusel nic znamenat, navíc, když jsme hned v 63. min snížili dalekonosnou střelou Pavla D. k tyči - 2:3. Jenže do třetice šli hosté do dvoubrankového vedení. Po hrubé minele Kellera své sólo úspěšně hostující hráč zakončil - 2:4. Ke cti našim slouží, že ani po tomto nesložili zbraně a ještě se pokusili o zvrat. A nechybělo mnoho, možná i ta potřebná kapička štěstí. V 72. min. to bylo zase jen o gól. Po Tučkově ukázkové individuální akci a jeho centru do skrumáže dovršil svůj hattrick Pavel D. a díky těmto aktérům jsme byli i blizoučko vyrovnání. Tučkovu pumelici po rohu vyrazil brankář jen před sebe a z dorážky ho Pavel D. spíš trefil. Jak se schylovalo k závěru utkání, začalo se na hřišti i přiostřovat. Nejprve byl k nám rozhodčí Rubeš hodně shovívavý, když neocenil nejdříve oplácení Řezáče, již majitele žluté karty, a posléze i "žlutý" faul kartou červenou (při faulu hostující hráč dopadl nešťastně na rameno a opět musela zasahovat záchranka. Tóma měl tak možnost si v klidu prohlédnout pohlednou paní doktorku, která pro něj přijela do Lidic). V poslední minutě to vykompenzoval přehlédnutím faulu ve vápně právě na Řezáče a neuznaným gólem volejbalovou smečí Šubína. Za úmyslnou ruku se také on měl podívat ve čtvrtek na pány z disciplinární komise.

A na závěr dvě poznámky: 1) Chrustek dostal čtyři branky, dvakrát však byl sám proti střelci a dvakrát čelil dokonce dvojnásobné přesile. 2) Jako bychom měli v posledních zápasech dva mančafty. Ten na první poločas fotbal moc nebaví a já si říkám, do pytle, proč tam lezou a dělají si takovou ostudu, a ten na druhý poločas, příkladné bojovníky a srdcaře, kteří nevypustí zápas ani třeba za stavu 0:7. Bohužel ti druzí mnohdy již průšvihy těch prvních nedoženou.

Sestava: Chrustek - Pavel Donoval - M. Kořínek, Řezáč, Poláček - Krejcar, Tuček, Stehlík, Palov - Šubín, Petr Donoval

Střídání: 22. min. Keller za Krejcara