12. kolo: SK Stehelčeves - SK Buštěhrad 4:0

07.11.2009

Poslední letošní domácí vystoupení bylo zároveň i třetím derby, tentokrát s posledním Buštěhradem. Jako jednoznační favorité jsme nic jiného než výhru neočekávali a jakýkoliv jiný výsledek by byl asi největším zklamáním podzimu.
Začátek utkání sice přinesl malou šanci hostů, jinak se ale poločas vyvíjel podle papírových předpokladů a přinesl řadu našich šancí. V 6. min po prudkém TK Pavla D., jak Stehlík, tak i T. Kořínek pouze promáchli ve výhodné pozici na malém vápně, v 10. min Pavel D. zakončoval střelou z 25 m těsně nad a uklidnění přinesla 17. min. Poláček v obležení vybojoval na půlce balón a rychlá kombinace po ose Zeman - Tuček - Trník rozebrala pomalou buštěhradskou obranu - 1:0.
A Trník mohl v zápětí přidat i druhý gól. Pavel D. mu přistrčil míč na malé vápno, on ovšem nedokázal trefit odkrytou branku. Rovněž Pavel D. zklamal v koncovce na malém vápně ve 25. min. Tam ho našla Zemanova přihrávka, ale ani náš nejzkušenější ofenzivní hráč svou roli tentokrát nezvládl. Velké vzrušení přinesla 27. min, kdy obránce hostů zastavil pronikajícího Petra D. pouze hodně důrazným zákrokem možná za hranicí pravidel. Rozhodčí Dvořák však ukázal pouze na roh. Z něj T. Kořínek hlavičkoval do ramene na čáře stojícího hráče hostů.
Ač se Buštěhrad za celý poločas prakticky k ničemu nedostal a zdálo se, že držíme otěže zápasu pevně v rukou, vedení 1:0 je velice ošidné. Jak by se asi vyvíjel zápas, kdyby buštěhradští využil v 53.min své dvě velké šance? Naštěstí pro nás obě téměř shodné situace - přihrávka na volného hráče na velkém vápně - řešili shodně zasekávačkou od branky. Je pravda, že do té doby jsme i my mohli vedení zvýšit. Především akce ve 49. min byla tutová. To se řítili na samotného brankáře hned dva naši, Petr D. však místo přihrávky na Tučka řešil situaci střelou do vybíhajícího brankáře. A ani další sólo neskončilo brankou - v 56. min Trník střílel vedle a hodně překvapený musel být Tuček v 60. min, když mu brankář hostů přihrál na malé vápno, i jeho střela však branku minula.
Pojistku a tím i klid do našich řad přinesla podobně jako v I. pol. 17. min. Obránce v nouzi zatáhl za rameno do šance se dostánajícího se Trníka a tentokrát již píšťalka sudího musela být slyšet. A Poláček penaltu s jistotou proměnil - 2:0. O dvě minuty později mohlo být ješte veseleji, ale po akci výborného Stehlíka Trníkovi před brankou míč hodně překážel.
Ještě jednu šanci na zkorigování měli hosté. V 72. min se zničehonic ocitl buštěhradský útočník na malém vápně, místo posunutí míče podél brankáře míč zpracovával tak dlouho, až o něj přišel. A protože z následné akce jsme zvýšili na 3:0 (Poláček z TK posadil míč na hlavu T. Kořínkovi a ten vymetal pavučiny) bylo o osudu utkání rozhodnuto a buštěhradští naprosto rezignovali. Po sólu Tučka od půlky jsme se radovali počtvrté a několik dalších šancí jsme zahodili. Především šance bratří Donovalů po gólu křičely. V 75.min Pavel po kombinaci střílel vedle z malého vápna a v 88. min Petr obešel kličkou brankáře a sám nikým neatakován na malém vápně poslal míč také vedle prázdné branky.
SESTAVA: Chrustek - Keller - M. Kořínek, T. Kořínek, Poláček - Stehlík, Tuček, Pavel. D., Zeman - Trník, Petr D.