12. kolo SK Stehelčeves - Sparta Dřetovice 2:3 (0:2)

11.11.2018

STŘELCI: 60. Kracík Jiří, 93. Skořepa Stanislav - 3. Shon Daniel, 42. Shon Daniel, 85. Shon Daniel
Už dlouho nemělo derby takového favorita, jako nyní. Ve čtyřech posledních utkání jsme nasázeli soupeřům 21 gólů, navíc jsme nastoupili v nabité sestavě jako letos ještě ne. Jenže Dřetovice se po rozpačitém úvodu sezóny hodně zvedli a pozor, za posledních pět kol získali víc bodů než my. A navíc se na nás vždy dovedou připravit a v posledním vzájemném duelu na Memoriálu ZP nás pěkně smázli.
Nastoupili jsme se zajímavě postavenou sestavou, uprostřed Skořepa s T.Kořínkem a po krajích Stehlík a Hafenrichter. Ale pokud to hosty překvapilo, tak pouze do úvodního hvizdu, protože skórovali již ve 3.min. Na pěkně zakroucený kop z rohu Procházky si zaběhl na zadní tyč Shon. Nevím, zda to byl brzy obdržený gól, nezvykle postavená záloha, ve které chyběl dirigent, nebo poctivý agresivní výkon soupeře, ale nehráli jsme dobře. Množství zkažených přihrávek znemožňovala kombinaci, nevycházeli nám ani standardky, kterými jsme si v minulých utkáních hodně pomáhali, naše hra neměla řád a překvapivě více nám vadil nekvalitní terén. Jenže vymlouvat se na něj, když v předchozích dvou zápasech nám nevadil? To asi ne. Takže za celý poločas jsme si vypracovali jedinou šanci. Ve 26.min. se uvolnil Nešvera a nacentroval na zadní tyč na Kracíkovu hlavu. Ten ale míč netrefil ideálně. Ve 42.min. jsme špatně zahráli ofsaidsystém, díky tomu se dostal do vápna výborný Štefek a měl hodně času na přihrávku do otevřené obrany na Shona a ten pohodlně zvýšil na 0:2. Velká škoda, protože po přehození Stehlíka po půlhodině hry se Skořepou jsme začali Dřetovice přehrávat.
Ve druhém poločase jsme soupeře zatlačili do defenzívy a dostávali jsme se do šancí. Několikrát měli hosté kliku, třeba po jednom z rohů jsme po velikém závaru nedostali míč do branky, hodně zachránil nestárnoucí Tintěra a něco jsme zahodili sami. Vyjímkou byla hlavička Kracíka po Nešverově autu v 60.min. Po gólu jsme tlak ještě vystupňovali, několikrát byl blízko skórování T.Kořínek, další šance měli Skořepa či Kracík. Na druhé straně se do šance dostal Michal Panáček po škobrtnutí Donovala, Tuček ho však svým vyběhnutim hodně rozhodil. V době největšího tlaku vedl jeden víceméně náhodný útok Dřetovic Hauge a nevěda co s míčem poslal z 25m padáček na branku, Tuček jen kontroloval a míč se od břevna odrazil ke Shonovi. Nic horšího než hattrick Shona nás nemohlo potkat. Již v prodloužení rozehrával roh Poláček, o míč si řekl za velkým vápnem číhající Skořepa a snížil na konečných 2:3.
Takže derby mělo překvapivého, ale ne nezaslouženého vítěze. V prvním poločase jsme hráli mizerně a ve druhém nedokázali proměnit množství šancí. To hosté byli mnohem produktivnější a skórovali prakticky ze všeho a měl jsem pocit, že chtěli vyhrát mnohem víc než my. Myslím, že jsme soupeře trochu podcenili a zle se nám to vymstilo.