12. kolo: TJ Sokol Vraný "B" - SK Stehelčeves

08.11.2014

Do Vraného se nám jelo celkem lehce. Vzhledem k síle soupeře a neúčasti, jak je na podzim zvykem, poloviny hráčů základní sestavy, bez trenéra a s jediným náhradníkem jsme opravdu neměli co ztratit. A navíc, co čert nechtěl, pískat přijel náš starý kamarád Fanda Choleva...

Při neúčasti obou stoperů padla volba na Frýdla a na pravého beka se postavil Ševčík, který se na tomto postu pomalu zabydluje. A dá se říci, že obrana byla naší nejlepší řadou. Výborné zákroky předvedl Dlouhý a svým výkonem sklidil pochvalu i od asistenta trenéra vranského Áčka, skvěle hráli i Frýdl, který svou předvídavostí kraloval ve vápně, Kořínek zcela vymazal svého útočníka a na míči silný Řezáč odvedl hodně práce ve středu hřiště. Přetěžký úkol měl Ševčík s nejlepším hráčem domácích a myslím, že lépe by si s ním nikdo z našich neporadil. Domácí měli od začátku, řekl bych opatrnou převahu, naše obrana si s jejich šancemi poradila a první velkou šanci zlikvidoval Dlouhý. TK ze 17m vytáhl konečky prstů na tyč. Naše síla se ukazovala především při rychlých výpadech, po jednom průniku Šubína do vápna domácích se Martin asi po právu dožadoval penalty a když v 16. min. Stehlík vystihl rozehrávku soupeře a vyslal přihrávkou Šubína do nájezdu. Po obstřelení brankáře se míč pomalounku dokutálel do autu pár centimetrů od tyče. A pozápasový komentář střelce: "Mohl jsem míč doběhnout a dát do prázdné, ale čekal jsem, že se ke mně odrazí od tyče". Pomalu jsme se vzpamatovali z počátečního náporu Vraného a díky dobré hře zálohy jsme začali hrát otevřenou partii. To ale byla voda na mlýn domácích. Do otevřené obrany se jejich rychlým hráčům útočilo mnohem snadněji a šli 3 na 2. Lobem přes Dlouhého nastřelili pouze tyč a další přečíslení zakončené prudkou střelou pod šibenici skvěle zlikvidoval náš brankář. Do třetice již domácí úspěšní byli. Ve 28. min. neměl Dlouhý nejmenší šanci při střele k tyči po výborném uvolnění kličkou na velkém vápně. A když po kombinační akci ve 37. min, zvýšili na 2:0, zdálo se, že je po zápase. Byla to škoda, protože v té době jsme domácí ve středu pole přehrávali. Ve 40. min. nás vrátil do hry TK Tučka téměř od půlky. Přistrčený míč napálil Řezáč z první a míč před brankářem zaplachtil (takto kopnout to umí snad jen on) - 2:1.

Do druhé půle jsme naskočili ve velkém stylu. Základem byl výborný výkon obrany, která nebezpečné útočníky Vraného k ničemu nepustila a vepředu jsme si vytvořili i šance. Škoda, že zápas tentokrát nevyšel Kóňovi, takže Šubín byl v útoku často osamocený. Jenže po čtvrthodince přišel hodně nešťastný okamžik pro Kořínka. Byl sice u míče na malém vápně včas, jeho odkop však trefil útočníka, od kterého se míč odrazil do branky - 3:1. Na tento gól jsme již neměli síly odpovědět také proto, že se po pár minutách na hřišti zranil Müller při střetu s brankářem a dohrávali jsme v deseti. Naopak jsme ještě dvakrát inkasovali. V 69. min. po střele z velkého vápna a v poslední minutě po sólu a střele bodlem. Prohra 5:1 je vzhledem k předvedené hře hodně krutá.

Sestava: Dlouhý - Frýdl - Ševčík, Řezáč, Kořínek - Krejcar, Rejdík, Stehlík, Tuček - Kóňa, Šubín

Střídání: 64. min. Müller za Kóňu