13. kolo: FK Brandýsek "B" - SK Stehelčeves 3:2

14.11.2010

Závěrečné podzimní utkání s posledním Brandýskem bylo zároveň i utkáním nejdůležitějším. V případě výhry jsme mohli přezimovat v poklidnějších vodách středu tabulky, naopak prohra o dvě branky by nám přisoudila černého Petra. Ke zraněnému M. Kořínkovi však přibyl další klíčový hráč Tuček - taktéž výron v kotníku.

Utkání jsme zahájili mírným tlakem a je velká škoda, že jsme nevyužili první tutovku. Stehlík zatáhl míč po lajně a přesným centrem našel hlavu osamělého Šubina na malém vápně, ten však odkrytou branku netrefil.

Po čtvrthodině však začali úřadovat domácí a rychlými protiútoky hravě překonávali naší obranu, která byla děravější ementálu. V 17.´ propadl míč obranou a zabíhající hráč z malého vápna otevřel skóre. Po další rychlé akci vedli domácí již 2:0. Bleskový protiútok po straně a centr na volného hráče na penaltu byla čítankovou akcí. Další dvě velké šance soupeře zmařili nejprve v 30.´ Táborský (zlikvidoval samostatný nájezd) a v 31.´ Stehlík (rychle se stačil vrátit při akci dvou na jednoho). I tak se Brandýsek dočkal třetího gólu. Ve 40.´ hasila naše obrana další přečíslení faulem a TK skončil po nedorozumění brankáře se stoperem v naší síti.

Na konci poločasu nás do hry vrátil gól Veselého po přihrávce Šubina, který zpracoval dlouhý centr a obešel brankáře.

Druhý poločas začal naším obrovským tlakem a třemi 100% šancemi. V 46.´ vyboxoval brankář TK Pavla D. před Veselého a jeho tečovaná střela lízla tyč. Z následného rohu křižná střela hlavou T.Kořínka šla vedle a v 48.´ prodlužoval Petr D. z první, brankář však zázračně vykopl.

Z našeho velkého tlaku se v 53.´ zrodila jediná velká šance domácích ve druhém poločasu. Brandýský útočník přesprintoval celou obranu a Táborský podruhé v utkání likvidoval sólový nájezd pádem pod nohy.

Zbytek poločasu se již odehrával plně v naší režii, vypracovali jsme si řadu velkých šancí, avšak koncovka, která nás trápí celý podzim opět selhala.Největší naše příležitosti ke skórování měli v 60.´ Šubin (po rohu od něj odražený míč vykopával obránce z brankové čáry), v 73.´ dva nadějné centry do vápna nikdo nedorazil do branky a z následného rohu šla střela z bezprostřední vzdálenosti rovnou do náruče brankáře a v 78.´ Petr D. z metru netrefil hlavou prázdnou branku.

Radovali jsme se tak jenom v 84.´ po rychlé akci na tři doteky zavěsil Petr D a tak i přes výborný výkon ve druhém poločase odjíždíme od našich sousedů s prázdnou a připisujeme si další prohru v utkání, ve kterém jsme (jak uznali i domácí) byli lepším týmem.

Po utkání se s námi bohužel rozloučil trenér Dobrý. Z rodinných důvodů již trénování časově nezvládá. I přes nepovedenou podzimní sezónu tady Martin odvedl za tři roky ohromný kus práce a spolupracovat s ním byla pro mě radost. Martine, DÍKY! Věřím, že na nás nezanevřeš a těším se, že se ještě někdy sejdeme v jednom mančaftu.

SESTAVA: Táborský - Keller - Poláček, T. Kořínek, Rejdík - Havlát, Stehlík, Veselý, Petr D. - Pavel D., Šubin

STŘÍDÁNÍ: 70.´ Dobrý za Havláta