13. kolo Knovíz - SK Stehelčeves

14.11.2015

Poslední podzimní kolo v Knovízi bylo zápasem o tom, kdo přezimuje na poslední příčce. V případě naší tříbodové prohry bychom ztráceli již čtyři body, což by pro jarní část nebylo nepříjemného. Do sestavy se po dlouhém zranění vrátila jedna z opor Frýdl a tak mohl posílit naší největší podzimní slabinu útok Donoval.

A naši začali kupodivu dobrou kombinační hrou, snad to nebylo jenom slabým soupeřem, ale i zlepšenou naší formou. Pohříchu naše kombinace končila na velkém vápně a trošku jsme také zapomínali na zadní kolečka, takže navrátilec Frýdl měl plné nohy práce. Přesto se během první čtvrthodiny dostali domácí do tří dobrých příležitostí, při prvních dvou se vyznamenal Dlouhý, při třetí mířil domácí hráč nad. Naše první šance přišla ve 12.min. Po dlouhém Řezáčově autu přistrčil Muller na Tučka a jeho střelu vychytal skvělým zákrokem domácí brankář. S přibývajícím časem rostla i naše převaha a přicházeli i další naše šance. Velká byla ve 30.min. bombu Nešvery vyrazil brankář před sebe a dobíhající Muller přišel o krůček později a po několika dalších šancí přišla 36.min. Opět Řezáčův aut do ohně a Nešverova střela k tyči - 0:1. V poslední minutě dobře hrající Muller (asi se dobře cítil vedle svého strýce, který vepředu hodně tvořil) důsledně napadal stopera, obral ho o míč a bohužel trochu zbrkle proti vyběhnuvšímu brankáři zakončoval do břevna.

Kdybychom v poločase vedli o tři góly, což by byl výsledek odpovídající obrazu hry, nemusely by se přihodit věci, které přišly ve druhé půli. Ta byla plně v režii našeho starého známého a námi oblíbeného rozhodčího Hykla, který zakončil svou kariéru právě tímto zápasem a přišel si ho užít a vyrovnat si s námi dlouholeté spory. Podivné bylo už to, že přijel na náš zápas pískat podruhé za sebou. Zatímco v minulém kole proti lepší Pozdni mu stačilo jen drobně připískávat, nyní se mohl realizovat naplno. Nepustil nás prakticky k ničemu, obracel fauly, domácím povolil vše a každý náš sebenepatrnější kontakt s protihráčem pískal. Domácí vyrovnali po rohovém kopu nůžkami přes hlavu hned v 50.min a tlak domácích sílil. V 62.min. se spolu srazili dva domácí hráči, už nikoho moc nepřekvapilo, že rozhodčí písknul TK proti naší brance. Ránu pod břevno však Dlouhý vytáhl výborným zákrokem. Další TK v 67.min. zahráli domácí ukázkově. Na lob za obranu si naběhl útočník a střelou k tyči otočil výsledek. Vše dovršila 85.min. kdy Hykl pojistil vedení knovízských nesmyslnou penaltou za čistý skluz Kořínka metr před dobíhajícím útočníkem. A ve mně bouchly saze. Velice velmi neslušnými nadávkami jsem tak dlouho častoval Hyklaa mlátil praporkem o zem, až mě vykázal ze hřiště. Můj exces mě byl po právu vyčten našimi hráči na sociálních sítích. Tímto se všem (s výjimkou hajzla Hykla) za své chování omlouvám.

Zbytek utkání se jen dohrával a nás čeká hodně nelehké jaro. Pokud se budeme chtít zachránit, máme hodně co zlepšovat.

Dlouhý - Frýdl - Kořínek, Rejdík, Krejcar - Nešvera, Stehlík, Tuček, Řezáč - Muller, Donoval

55.min. Pázler, Panáček za Řezáče a Mullera