13. kolo: SK Kačice - SK Stehelčeves

28.09.2011

Poslední podzimní kolo se předehrávalo na svatováclavský svátek a nás čekal velice nebezpečný celek Kačic, pověstný agresivní hrou často hodně daleko za hranicí pravidel navíc se střeleckou hvězdou Hellerem, kterého jsem k nám několikrát lanařil. Ani tentokrát jsme nebyli kompletní, nastoupil již sice ne zcela uzdravený Stehlík, k T. Kořínkovi však přibyl jeho stoperský kolega Pavel D.

Utkání se zpočátku vyvíjelo přesně podle letošního scénáře. Již v 5. minutě byl stav v Kačici 0:2. První gól padl po centru do vápna na Šubina, který obstřelil domácího brankáře a druhý po individuální akci Hořáka. Ten nejprve obral na půlce míč obraně a nájezd úspěšně dotáhl do konce. Brzké vedení nás trochu ukolébalo a vůbec jsme nabrali na zřetel několik kačických šancí, po nichž sice Chrustek nemusel ani zasahovat, ale varovat měli. A když jsme ve 23. min zvýšili na 0:3 (výkop Chrustka prostrčil mezi váhajícími stopery Hořák na Šubina a ten přehodil vybíhajícího brankáře) zdálo se vše v suchu. Jenže hned z rozehrávky nakopnutý míč dopředu dosprintoval domácí J. Heller a prostrčil pod pozdě vyběhnuvším Chrustkem - 1:3. Naši útočníci však v prvním poločase předváděli excelentní výkon. Ve 32. min si vyměnili role z předcházejícího gólu, tentokrát Šubin přelstil oba kačické stopery a Hořák si snadno poradil s domácím brankářem - 1:4. Jenže o minutu později jsme nedůsledností obrany opět vrátili domácí do zápasu. Po náhodně odkopnutém balónu do vápna vyhrál Heller i druhý souboj s nedůrazným Chrustkem - 2:4. Ani tento gól nevyvedl naší obranu z letargie a šance domácích začali přibývat. A byl to opět Heller, který ve 43. min. povodil v malém vápně čtyři naše bránící hráče a snížil na rozdíl jediného gólu - 3:4.

Začátek druhého poločasu měl zpočátku vyrovnaný průběh. V 53. min. nás hodně poškodil domácí pomezní když po Šubinově regulérní brance odmával ofsajd a bohužel to byla z naší strany poslední akce, která stála za řeč. Domácí vycítili šanci, zvýšili svou pověstnou agresivitu hodně za přípustnou hranici a protože rozhodčí zápasu p. Soused jim tento trend toleroval vyhrávali většinu soubojů. Dlužno podotknout, že i naše hodně diskutabilní zákroky ve vápně nechali rozhodčího klidného. K tomu se přidala ještě nepřesnost v rozehrávce a tak se kačické útoky valily na naší branku jako lavina. Bylo jen otázkou času, kdy inkasujeme. A vyrovnání přišlo v 62. min. Měkoučký centr po rohu doplachtil přes malé vápno na vzdálenější tyč kde osamocený nejmenší hráč na hřišti pohodlně hlavičkoval - 4:4. No a v 67. min. šli domácí do vedení, Heller si opět pohrál s celou obranou a přihrávku před prázdnou branku doklepl Poláček v nouzi před nabíhajícím hráčem do sítě popáté. V 71. min. chyboval při rozehrávce na půlce Poláček a pro trojici útočících hráčů nebylo problémem překonat osamoceného Chrustka - 6:4. To již naši jen s údivem přihlíželi útočným aktivitám soupeře a jen díky jejich špatné koncovce a dvěma výborným Chrustkovým zákrokům se již skóre neměnilo.