13. kolo: Sparta Dřetovice - SK Stehelčeves 3:2

17.11.2012

Už ani nepamatuji, kdy jsme naposledy v Dřetovicích vyhráli. Zpravidla už pod mostem 1:0 prohráváme. A tak snad ani nikdo nemohl předpokládat, že by to mělo být jinak i letos, i když ze začátku to vypadalo jinak. Hrálo se sice oboustranně opatrně, ale my jsme byli o poznání aktivnější a převážně se hrálo na dřetovické půlce. Jenže pak přišla nešťastná 13. min. a přehnaná sebedůvěra našeho stopera, který neodmázl zpětnou přihrávku někam - kamkoli, ale pokoušel se na malém vápně prokličkovat mezi dvěma dotírajícími útočníky. Samozřejmě, že dostal nakopáno a o míč přišel - 1:0. Gól nijak nepřibrzdil naší aktivitu, ba právě naopak, místy jsme slušně domácí přitlačili a několikrát i nadějně ohrozili jejich branku. Nám hrozilo nebezpečí spíše z brejků, ale nebezpečnější jsme byli rozhodně my. Tutovku jsme měli ve 40. min. Přetažený Poláčkův TK hlavičkoval Šubín do břevna a odražený míč dorážel z malého vápna Petr D. do odkryté branky. Jenže kde se vzal, tu se vzal Řezáč a míč směřující do sítě vykopl vedle domácí brány. Dalo by se říci - výborný obranný zákrok.

Druhý poločas začali domácí tlakem, ze kterého vytěžili pár nepříjemných situací, při kterých však byl Chrustek vždy na místě. Také v 52. min. vyrazil štiplavou ránu na roh, ze kterého však domácí skórovali podruhé, a opět díky našim chybám. Úplně volný nikým neobsazený hráč hlavičkoval z malého vápna do prázdné branky, protože Chrustek špatně vyběhl - 2:0. Za tohoto stavu většinou konečně začínáme hrát a nejinak tomu bylo i nyní. Sice to byla spíš bouchaná nelahodící oku diváka, ale alespoň jsme se vymanili z tlaku a opět byli lepším týmem. Dlouhé minuty to sice žádný efekt nepřinášelo, až v 78. min. přišel dlouhý centr za obranu který dostihl rychlý Petr D. a střelou podél brankáře vykřesal naději. Ta ale netrvala dlouho. Naši vrhli veškerou energii do útočení a trochu zapomněli na zadní vrátka. Víceméně naslepo odkopnutého míče se ujal na půlce domácí útočník, utekl svému strážci, na velkém vápně se kličkou zbavil hned dvojici obránců a ještě si pohrál s brankářem - 3:1. A zase paralela s předchozími zápasy. Bojujeme až do posledního hvizdu, ještě snížíme (dvě nebezpečné střely Pavla D. a Řezáče skóre ještě neměnili, Tučkova nepovedená slavila úspěch co by centr - Šubín hlavou 3:2), ale to co poděláme během 80. minut, to už ke konci nenapravíme.

A ještě na závěr, trochu s despektem často mluvíme o Dřetovicích jako o cizinecké legii, tentokrát nás však porazili třemi góly dřetováci, byť naši odchovanci.

Chrustek - Keller - M. Kořínek, Řezáč, Poláček - Tuček, Šubín, Stehlík, Havlát - Petr a Pavel Donovalovi