14. kolo: Baník Stochov "B" - SK Stehelčeves 3:2

28.03.2010

Hektická to byla neděle pro fotbalisty. Sedm hráčů, kteří nastoupili k zápasu prvního jarního kola, již totiž měla v nohou tři futsalové zápasy závěrečného kola, které dohráli necelou hodinu před začátkem. Obé se naštěstí odehrálo na Stochově a tak jsme se z haly pouze přesunuli do šaten z druhé strany areálu.
V prvních minutách byla hra velice neuspořádaná, míč více než na zemi marně rozháněl kupící se mraky a soupeř, který měl v úvodu více ze hry, hrozil ze série rohových kopů. Ovšem větší šance se střídaly na obou stranách. Blízko ke gólu jsme byli v 17. min - staronová posila Hafenrichter střílel z hranice velkého vápna po zemi těsně vedle tyče. Soupeř kontroval z protiútoku a po závaru vykopával T.Kořínek z brankové čáry.
Postupně jsme vyrovnávali hru a v 26. min zatáhl míč až k postranní lajně Haffenrichter a jeho centr před prázdnou bránu na nikým neatakovaného Petra D. byl o kousíček vyšší. Závěr poločasu hodně ovlivnilo počasí. Prudký vítr, déšť a kroupy způsobily, že se všichni víc než na zápas těšili na odchod do kabin.
Na druhý poločas se utkání umoudřilo a sluníčko se víc usmívalo na nás. Hned z prvního útoku si všiml všudypřítomný Hafenrichter špatně postaveného brankáře, který jeho dalekonosnou střelu pouze vyboxoval před dobíhajícího Petra D. a ten prázdnou branku neminul - 0:1. Soupeře jsme jasně přehrávali a několikrát stálo při domácích štěstí. Veliké šance měli především Hafenrichter v 67. min, kdy sám na velkém vápně zbytečně střílel z první a v 75. min Petr D. nepřekonal brankáře po sólu.
To již však některým našim borcům docházely síly a domácí opět začali mít navrch. Zatlačili nás hluboho do defenzívy a při sérii rohů viselo vyrovnání ve vzduchu. A to přišlo v 79. min. Několikrát se naší obraně nepovedlo odkopnout míč z velkého vápna do bezpečí a důrazní stochovští z opakované střely vyrovnali - 1:1. Radost jsme jim překazili hned z protiútoku. Z penalty po faulu na Hafenrichtera sám postižený strhnul vedení na naši stranu - 1:2. Ovšem ani my jsme se neradovali dlouho. V 85. min si naši hráči tak dlouho dávali přednost při odkopu, až jim domácí útočník sebral míč a prostřelil solidně chytajícího Táborského - 2:2.
Již dopředu avizoval výborný rozhodčí p. Bláha pět minut nastavení za ošetřování zraněného brankáře domácích a diváci se rozhodně nenudili. Nejprve mohl rozhodnout Trník, který nedokázal sklepnout centr Stehlíka na zadní tyč a v posledních okamžicích zápasu domácí opět potrestali nedůraznost obrany při odkopu a uzavřeli účet utkání na 3:2.
SESTAVA: Táborský - Keller - M. Kořínek, Rejdík, Poláček - Trník, Kořínek T., Tuček, Stehlík - Petr Donoval, Hafenrichter