14. kolo: SK Běleč - SK Stehelčeves 2:0

26.03.2011

K prvnímu jarnímu utkání pod vedením nového trenéra Luďka Podraského jsme cestovali na horkou půdu do Bělče s odhodláním prokázat, že špatná podzimní forma je pryč. Avšak bělečští nás hned od začátku utkání vrátili na zem. Byli rychlejší, agresivnější v osobních soubojích a přehrávali nás také díky mnohem přesnější přihrávce. A tak již v první minutě se po špatném vyběhnutí Chrustka na centrovaný míč dostali do šance. Hlavička útočníka však neměla dostatečnou razanci, takže dobíhající obrana zavčasu zasáhla. Postupně jsme se začali vymaňovat ze sevření soupeře a v 5. min. musel zasahovat i domácí brankář, který si lehce poradil s Trníkovou střelou doprostřed branky. To však byla na dlouhou dobu poslední naše šance a nebylo divu, že do vedení šli zaslouženě domácí. Ve 21. min. přehodili hodně vysunutou obranu a při nájezdu útočníka byl Chrustek bezmocný - 1:0. O 5 min. později se domácí dožadovali penalty za celkem zbytečný faul Petra Donovala, rozhodčí Švagr st. nařídil pouze TK z rohu velkého vápna. S ním si však bělečský střelec poradil bravurně, když technickou střelou obstřelil Chrustka - 2:0.

Druhý poločas jsme začali o poznání lépe, snaha zvrátit nepříznivý vývoj utkání byla na hráčích patrná. Zlepšili jsme pohyb a napadání soupeře a přitlačili je na jejich polovině. A díky výbornému Stehlíkovi jsme měli i velké šance. Hned ve 46. min. zatáhl míč po straně a jeho centr pod sebe našel Trníka, kterému se otevřel ve vápně nebývalý prostor. Střelu však vybíhající brankář vykopl. V 58. min. svým důrazem vybojoval míč před velkým vápnem, jeho pěknou střelu brankář s obtížemi vyrazil do zámezí. Následný roh prodlužoval opět Stehlík na zadní tyč na Šubina, který skluzem trefil pouze boční tyč.

Na vývoj utkání zareagovali domácí vyztužením obrany a kontrovali rychlými nebezpečnými brejky. Po jednom z nich v 67. min. trefili břevno a v 81. min. dva naši bránící hráči vystartovali proti jednomu protihráči, jemuž se podařilo prostrčit míč mezi mima na nabíhajícího spoluhráče k postranní čáře. Následoval centr do vápna a hlavička těsně nad.

Zbytek utkání domácí s přehledem kontrolovali zasloužené vítězství a naše snahy alespoň zkorigovat výsledek byly bezzubé.

Sestavy: Chrustek - Keller - Poláček, T. Kořínek, M.Kořínek - Havlát, Rejdík, Stehlík, Petr Donoval - Trník, Šubin

Střídání: 70. min. Skořepa za Trníka

77. min. Dobrý za Šubina