14. kolo: SK Hřebeč "B" - SK Stehelčeves

01.05.2013

Trochu s obavami jsme odjížděli k prvnímu dohrávanému utkání do Hřebče proti tamní rezervě. Bez dvou klíčových hráčů bratrů Donovalů, proti soupeři, který hodně spoléhají na podporu hráčů A-mužstva, přednímu týmu l.B třídy.

A proti nám jich nastoupila do pole polovina. Sice měli v nohách dopolední utkání, ale na jejich pohybu to vůbec nebylo k poznání. Povětšinu utkání převyšovali naše hráče nejen technicky, ale především právě výborným pohybem. Jenže tohle platilo jen pro středovou řadu a útok, nikoli pro obranu. I proto jsme trochu překvapivě šli do vedení my a to již ve 3.min. Jednoduchou kombinaci zakončenou překvapivou patičkou Šubína na Nešveru a ten v klidu obstřelil brankáře. Domácí gól hodně zaskočil a tak se očekávaný úvodní tlak nekonal, do šancí jsme své protivníky pouštěli my vlastními chybami. Největší z nich měli po minele Poláčka na půlce, rychlý domácí útočník přesprintoval i Kellera a snažil se obstřelit Chrustka. Toho však utkání zastihlo v excelentní formě a konečky prstů vyškrábl na tyč (7.min.) Postupně se však dostávali do hry a již ve 13.min. domácí vyrovnali. Hřebečský tlak po srovnání skóre narůstal a obrana místy nevěděla, kde jim hlava stojí. My jsme spoléhali na brejkové situace a po jedné z nich se octl Šubín v pokutovém území proti pomalému stoperu domácích. Ten ho zastavil jen za cenu faulu, kterou opět s přehledem proměnil Poláček. Také další brejkovou situaci řešili ve 26.min. domácí faulem. TK zahrál Tuček na malé vápno na Stehlíka a jeho střelu hlavou vyboxoval nad. Namále jsme měli v 31.min. Centr ze strany do vápna srazil někdo z hráčů na Kellerovu ruku a rozhodčí nekompromisně nařídil penaltu také proti nám. Exekutor však poslal míč vedle Chrustkovy svatyně. Nadále jsme drželi s domácími krok a před brankou domácích jsme byli hodně nebezpeční. Tutovku měl ve 36.min. velmi dobře hrající Krejcar, Havlát zamotal na lajně hlavu sérií zasekávaček a přesně mu nacentroval na nohu a také domácí brankář předvedl své umění. Teprve koncem poločasu se podařilo hřebečským přitlačit nás před naší branku a jen díky dvěma pohotovým zákrokům Chrustka jsme odcházeli po vyrovnaném průběhu do kabin s náskokem.

Druhý poločas začal obrovským tlakem domácích, pálili jak u Verdunu, ale spíš než naší branku ohrožovali stromy za cestou. Hodně střel zblokovali skvěle a obětavě hrající obrana, životní zápas odehrál Poláček, a když už náhodou něco prošlo, Chrustek se překonával. Výsledkem bylo, že domácí s přibývajícími minutami hráli více a více nervózněji a zbrkle zahazovali jednu příležitost za druhou. Naši se ještě prezentovali dvěma šancemi Šubína kolem 75.min a především dvěma šancemi Tučka již v prodloužení. Nejprve odvážně pronikl až na malé vápno a pálil těsně nad a posléze se mu nepovedlo dorazit brankářem vyraženou střelu do prázdné branky.

Překvapivé ale o to sladší vítězství proti fotbalovějšímu soupeři se zrodilo jen díky obětavé hře celého týmu. Určitě jsme také měli notnou dávku štěstí, ale tomu jsme šli naproti tím, že jsme do hry dali více srdce, než v závěru hodně frustrovaní domácí

Sestava: Chrustek - Keller - M. Kořínek, Rejdík, Poláček - Krejcar, Stehlík, Tuček, Havlát - Nešvera, Šubín

Střídání: 60.min. Řezáč za Krejcara

87.min. Müller za Šubína

90.min.Dlouhý za Řezáče