14. kolo: SK Stehelčeves - SK Zichovec

21.03.2015

V prvním jarním utkání nás čekal silný soupeř, se kterým jsme však na podzim sehráli minimálně vyrovnané utkání, které jsme si prohráli vlastními chybami. Je sice ošemetné v prvním jarním kole tipovat formu jednotlivých týmů, ale postavení v tabulce hovořilo jasně pro Zichovec a přiznávám, že jsem se bál, že můžeme utrpět krutou porážku, která nám moc nedodá sebevědomí do záchranářských prací. Na druhou stranu, je důležitější vítězit v utkáních s týmy dolní části tabulky, kde jde, jak se říká, o 6 bodů. Premiéru na trenérském postu si v tomto utkání odbyl Pavel Donoval, který kvůli zranění ukončil aktivní činnost. Já doufám, že dočasně, jeho služby by na hřišti byly potřebné.

Protože z pracovních důvodů chyběl Frýdl a pro nemoc i Keller, důvěru na postu stopera dostal Petr D., který zde hrál kdysi v dorostu. Od začátku dobře dirigoval obranu, která až na pár okamžiků fungovala výborně a také díky tomu jsme od začátku drželi soupeře na uzdě, kterému jsme navíc neskutečným trestáním neskutečných chyb za dvacet minut nasázeli pět gólů, zatímco soupeř až na jednu střelu v 10. min., kterou bravurně vytáhl Dlouhý, se nedostali k ničemu. A jak šli góly: 1:0 - 5. min. - dlouhý a dostatečně prudký aut Řezáče brankář podskočil a míč donesl na prsou do brány Ševčík. Ani on si po zápase nevzpomněl, kdy dal naposledy branku. 2:0 - 9. min. - Šubín doběhl téměř ztracený balón na brankové čáře u rohového praporku, protlačil se i s míčem přes svého strážce a přihrál na velké vápno Stehlíkovi. Jemu se střela vůbec nepovedla, šouráček doprostřed branky si však brankář kopl do branky sám. Takže spíš vlastní? 3:0 - 15. min. - opět dalekonosné Řezáčovo vhazování, míč vybojoval Tuček na velkém vápně, přiťukl Kóňovi a jeho střelu si nešťastný brankář hostů splácl do sítě. 4:0 - 17. min. - téměř přes kopírák prvního gólu. Řezáčův aut propadl až k Šubínovi a ten doťukl do prázdné branky. Na tomto gólu tentokrát měla podíl celá obrana Zichovce a vyhnala chudáka brankáře z branky. 5:0 - aniž by si náhradník sáhl na balón, už lovil. Čtvrtý!!! Řezáčův aut a nádherná Kóňova dělovka. Teprve potom, když už se zdálo, že utkání je rozhodnuté, převzali hosté iniciativu a ukazovali, že umí hrát fotbal. Několik jejich hráčů jsou velmi dobře individuálně vybaveni, ale své akce nedokázali dotahovat až do šancí. Obrana hrála dobře i pod tlakem a tak hosté uspěli jen jednou, ve 28. min. Nepříliš prudkou střelu neudržel Dlouhý v koši a dobíhající hráč snížil na 5:1. To hostům vlilo krev do žil a do konce poločasu zle tlačili. Několik menších šancí však nedokázali dotáhnout do konce a ve 38. min. napravil Dlouhý výborným zákrokem chybičku z předchozího gólu.

Také druhý poločas začal velkým tlakem a sérií pěti rohů. Úvodní minuty jsme však přestáli bez nehody a postupně hru vyrovnali. Hráli jsme hodně od zadu a hrozili brejky. Oba útočníci a krajní halv Nešvera dělali domácí obraně problémy, nejvíc byl vidět mladičký Kóňa, který odehrál zatím nejlepší utkání ve stehelčevském dresu. Roste z něj nadějný fotbalista. Hosté postupně zjišťovali, že náš náskok již těžko doženou a možná i proto jejich tlak polevil. Nudný průběh se však nezamlouval panu rozhodčímu Huderovi. Zákrok za hranicí velkého vápna posunul do pokutového území, z penalty hosté snížili na 5:2 a zase začali kousat. Jenže na šance byla hra vyrovnaná. Proti zichovecké střele ze střední vzdálenosti se opět blýskl Dlouhý a na druhé straně Šubínův brejk zakončený bodlem (míč se mu na drnovitém terénu trochu zapletl pod nohy) šel o půlmetr vedle. V 70. min si to ale vynahradil a po Tučkově rohu zavěsil hlavou - 6:2. Tím definitivně hosty zlomil a zbytek utkání se víceméně dohrával. V závěru měl ještě tři tutovky střídající Raif a hosté nastřelili tyč.

Krutý výsledek pro hosty. Na druhou stranu, kolik utkání na podzim jsme byli lepší soupeře a stejně jsme prohráli. Třeba zrovna v Zichovci, kde jsme inkasovali po dvou hrubých chybách. Tentokrát při nás stálo štěstí, kterému jsme ale vyšli vstříc dobrým výkonem. Fakt by byla škoda hrát lV. třídu.

Sestava: Dlouhý - Donoval - Ševčík, Řezáč, Kořínek - Nešvera, Stehlík, Tuček, Rejdík - Šubín, Kóňa

Střídání: 71. min. Krejcar za Tučka, 74. min. Muller za Šubína, 77. min. Raif za Řezáče


Více zde: https://skstehelceves.webnode.cz/vratovy-postrehy-ze-zapasu/sezona-2014-2015/