14. kolo: Sokol Družec "B" - SK Stehelčeves

25.03.2012

Tak je to tady. První jarní kolo, které může hodně napovědět o formě naší a našich největších konkurentů o postupové umístění. Naše zimní příprava moc nevyšla, na trénincích byla minimální účast, a tak jedinou formou přípravy byl "konzervativci" tolik zatracovaný futsal. Mimochodem, na tréninky přišli zase jenom futsalisté.

Po vyrovnaném začátku s naším prvním soupeřem, družeckou rezervou doplněnou o několik borců z domácího Áčka, jsme postupně přebírali iniciativu a po několika menších šancích jsme se celkem hravě dostali do vedení. Do dlouhého centru se ve vápně pěkně položil Tuček a střelou do protipohybu potvrdil své střelecké umění. Brzké vedení nás navnadilo k dalším útočným aktivitám a hned o minutu později se mohl prosadit Havlát. Jeho střela po pěkném průniku Stehlíka však skončila vysoko nad. Další dvě gólové šance přišly po dvaceti minutách hry. Nejprve důrazný Zelenický se zbavil na velkém vápně svého strážce a z několika možností zvolil přihrávku na nabíhajícího Kellera, bohužel na dlouhou nohu a následná střela již byla trochu z nouze, a proto hodně nepřesná. V zápětí Havlátův centr tentokrát Tuček nezkrotil a vysoko přestřelil domácí branku. První vážnější akci předvedli domácí až ve 28. min. Centr po rohovém kopu prosvištěl podél branky na zadní tyč, kde hlavičkující protihráč netrefil odkrytou branku.

Také druhý poločas jsme začali aktivně. Kombinačně jsme domácí jasně převyšovali, bohužel naše kombinace bezzubě končily před vápnem, které domácí takticky drželi a nikam se nehnali. Po deseti minutách se přeci jenom začali domácí více tlačit dopředu a s naším velkým přispění a notnou dávkou štěstí během deseti minut otočili výsledek. Vyrovnání přišlo po nešťastném obranném zákroku Zelenického, kterým pěkně namazal na střelu soupeřovi. Ten z první z velkého vápna obstřelil Táborského a posadil míč přesně pod vinkl. A do vedení šli střelou z nouze doprostřed branky, která propadla Táborskému mezi rukama. Zbytek utkání již domácí nepustili z rukou. Naši hráli špatně, hodně kazili přihrávky a nenašel se nikdo na hřišti, kdo by nějakým způsobem dokázal pozvednout náš v prachu se válející prapor. Jediná "naše" šance byla z nepovedeného odkopu domácího obránce, který směřoval k tyči a při kterém prokázal postřeh domácí brankář.

Takže hodně nepovedená premiéra. Na našich hráčích bylo sakra znát, že již čtvrt roku nepotkali balón. Vyzdvihnout lze jenom suveréní výkon Pavla Donovala, jednoznačně nejlepšího hráče zápasu.

Sestava: Táborský - Pavel Donoval - M. Kořínek, T. Kořínek, Poláček - Tuček, Stehlík, Keller, Havlát - Šubin, Zelenický

Stříádání: 60. min. Rejdík za Zelenického

68. min. Palov za Kellera