14. kolo TJ SOKOL UHY – SK STEHELČEVES 1:2 (1:2)

23.03.2019

STŘELCI: 5. Pfleger Jan - 31. Nešvera Tomáš, 39. Nešvera Tomáš
Hned po zimní přestávce na hřiště prvních Uhů, to je úvod jako řemen. Zimní příprava sice tradičně nepatřila k nejintenzivnějším, ale dobré tři přáteláky na rozehrání. Po dvou remízách se Slavojem Kl a Zákolanami jsme rozdílem třídy přehráli Dubí (7:3) a věřte mi, předváděli jsme pěkný kombinační fotbal. Říkal jsem si, že pokud předvedeme podobný výkon v Uhách, tak neodjedeme s prázdnou.
A první minuty potvrzovali můj optimismus. Vůbec jsme nepustili domácí k míči a dostávali se do šancí jak na běžícím pásu. Největší měl po rohu Nešvera. Jenže přišla 5.min. a domácí roh. Pro nehlídaného Pflegra na malém vápně nebyl problém hlavou najít volné místo v naší brance. Góĺ naše hráče moc nerozhodil, nadále jsme předváděli výborný fotbal a bylo otázkou času, kdy skórujeme i my. Ve 13.min. to po akci Skořepy nevyšlo. Hafenrichter totiž ve vyložené pozici nastřelil brankářovi nohy. Postupem času se hra začala vyrovnávat, především proto, že domácí všemožně kouskovali hru a drobnými fauly přerušovali naší kombinaci. Utkání ztratilo na plynulosti, přesto bylo i nadále dramatické díky šancím na obou stranách. Uhy měli velikou ve 27.min. Jejich útočník prokličkoval naší obranou až před brankáře, Dlouhý výborným výběhem zabránil úspěšnému zakončení. Pak však přišly naše chvíle, nebo spíš chvíle Nešvery.. Ve 31.min. si naběhl na Hafenrichterův centr a hlavou vyrovnal. S druhým gólem mu významně pomohl Kopřiva, který zatáhl míč do vápna, tam silou přetlačil obránce a ještě stačil našemu střelci přihrát do výhodné pozice. Umístěnou střelou k tyči jsme zápas otočili. Skórovat mohli i Rejdík (podruhé v životě), první krásná střela z halfvoleje šla těsně nad, druhou brankář vyboxoval na roh a Skořepa, jehož střela z TK orazítkovala tyč.
Do druhého poločasu jako bychom nastoupili proti jinému mužstvu. Domácí zrychlili napadání naší rozehry a především zvýšili agresivitu. Do šancí se však vůbec nedostávali, naopak my jsme využívali otevřené obrany ale ani naše brejky skóre nezměnili. S přibývajícími minutami jakoby nám docházel dech, neudrželi jsme míč na kopačkách a soustřeďovali jsme se jen na bránění. Naštěstí pro nás byly Uhy před brankou díky naší dobře pracující obraně neškodné a těsný náskok jsme zaslouženě udrželi.
Zaslouženě proto, že první poločas jsme byli jednoznačně lepší a fotbalovější a ani druhou půli, až na závěr, jsme nebyli horší než soupeř. Celkově to byl výborný zápas a z naší strany parádní výkon. Ale že fotbal hrát umíme, to vím. Tentokrát jsme to podepřeli i nasazením a bojovností.