14.kolo Uhy - SK Stehelčeves

26.03.2016

Hned první utkání jarní části bylo vlastně utkáním pravdy. Uhy jsou jedním z adeptů na sestup a vedle Knovíze asi také nejslabší tým soutěžea také jediný tým, který jsme na podzim porazili. V případě prohry by nám utekly na nepříjemných 8b, což by nás hodně přiblížilo baráži. A je otázkou, pokud bychom v téměř kompletní sestavě v Uhách prohráli (chyběl pouze ještě potrestaný Šubin), zda bychom měli ve lll.tř. co dělat.

Utkání začalo naší mírnou převahou a byli jsme fotbalovější. Sice jsme si nepřipravili žádnou šanci a to především proto, že jsme vlastně na soupeřovu branku nevystřelili. To soupeř se v tomto ohledu snažil více a pálil z každé možné i nemožné pozice. Naštěstí velice nepřesně. Postupně nás však začali přehrávat uprostřed pole a po sérii drobných chybiček ve 23.min. (zbytečná ztráta míče,pozdní obsazení přihrávajícího hráče a dvojí podklouznutí při přihrávce) se k razantní střele z velkého vápna dostal hráč s přezdívkou Baky a náš Baky v brance, byť si na míč sáhnul, neměl šanci - 1:0. Nedá se říci, že bychom se nesnažili, jenže vysoké míče přes zálohu na Vitnera se míjeli účinkem, protože o hlavu větší zkušený obránce si vše ohlídal. Také jsme rezignovali na hru po křídle přes nejlepšího hráče přípravných zápasů Nešveru, takže ten se prakticky nedostal do hry.

Pomohla až změna, se kterou jsme nastoupili do druhého poločasu. V záloze ztracený Donoval se vyměnil se vzadu nevyužitým Frýdlem a rázem se diametrálně změnil obraz hry. Získali jsme střed pole a až na pár výpadů domácích se celý poločas odehrával na jejich polovině. Přišly i šance. Můj nový telefon má malou kapacitu záznamníku, což jsem zjistil až při zápase, nemám šance zaznamenané. Proto nechci žádnou z nich jmenovat, abych náhodou na někoho nezapomněl a někoho se to nedotklo. Občas se totiž mé postřehy některých hráčů dotknou. Některé ze šancí, měli skončit gólem a dlouho to vypadalo, že se od nás štěstí odvrátilo definitivně. Až přišla 68.min., ve které se ukázalo, jak moc chyběl v podzimních zápasech zraněný Frýdl. Ten na půlce vybojoval balón, prošel středem pole k velkému vápnu a umístěnou střelou k tyči po zásluze vyrovnal.

A pak ty nešťastné penalty., Vitner, Nešvera a na třetí sérii se již nedostalo.

Dlouhý - Frýdl - Ševčík, Kořínek, Krejcar - Tuček, Donoval, Stehlík, Nešvera - Vitner, Řezáč

68.min. Panáček za Řezáče

78.min. Poláček za Krejcara