15. kolo: FC Koleč - SK Stehelčeves

28.03.2015

Do Kolče, doma Žižice a Velvary. Fakt, skvělé rozlosování. Kdo by čekal nějaký výrazný bodový posun? I když bodík z Kolče by mohl kápnout. A z počátku utkání to nevypadalo nereálně. Na úvod dvě velké šance Šubína (5. min. - místo snahy zpracovat míč na malém vápně měl zkusit doklepnout podél brankáře, 9. min. - sólový nájezd zakončoval neúspěšným přehozením vyběhnuvšího brankáře. Mezi tím vypadal nebezpečně průnik domácího útočníka obranou, zakončoval na dlouhou nohu vedle). Pak sice měli domácí více ze hry, ale žádnou zvláštní šanci ze své převahy nevyprodukovali. V poslední čtvrthodině poločasu jsme hru vyrovnali a možná i víc otevřeli a tuto naší odvahu Koleč potrestala ve 41. min. rychlým protiútokem se zpětnou přihrávkou na volného hráče - 1:0. Jenže nám se podařilo po Tučkově rohu již v prodloužení vyrovnat. Šubín hlavou - 1:1 a druhý poločas byl otevřenou záležitostí.

Podobně jako v prvním poločase jsme i do druhého vstoupili aktivněji my. V 51. min. dostal Šubín krásný pas za obranu a místo zpracování zvolil střelu z první, která branku Kolče neohrozila. Bohužel to byla první a zároveň poslední kloudná akce, kterou jsme za druhý poločas předvedli. Zbytek utkání jsme se zmohli jen na bránění, odkopávání naslepo, co nejdále od branky. To nám vycházelo až do 66. min. Pak přišel centr za vysunutou obranu a rychlý brejk zakončený střelou, proti níž neměl Dlouhý nejmenší šanci - 2:1. A když si v 80. min. zaběhl s míčem ze středu hřiště k lajně domácí záložník, nacentroval po zemi do vápna a míč prošel mezi šesti hráči až na druhou stranu na volného útočníka, bylo rozhodnuto - 3:1. Čtvrtý gól v naší síti v samém závěru byl jen hořkou tečkou za utkáním, ve kterém jsme favorita potrápili a při troše štěstí jsme i na body dosáhnout mohli. Jenže k úspěchu nestačí hrát jen šedesát minut.

Sestava: Dlouhý - Frýdl - Ševčík, Rejdík, Kořínek - Kóňa, Stehlík, Tuček, Nešvera - Šubín, Donoval

Střídání: 46. min. Krejcar za Kóňu

71. min. Müller za Donovala